Yükleniyor...

Bitcoin’de Bir Sonraki Hedef Neresi?

Bitcoin bu sabah itibariyle 27 gün sonra yeniden 12.

Bitcoin Fiyatı 2

Bitcoin bu sabah itibariyle 27 gün sonra yeniden 12.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Şimdi Bitcoin’de bir sonraki hedef neresi, analistler bu konuda neler düşünüyorlar?

Bitcoin’deki yükseliş devam ediyor. Yazıyı hazırladığımız sırada son 24 saatte yüzde 4,67’lik artışla 12.258,94 dolardan işlem görüyordu.

Önemli Direnç Kırıldı!

Bitcoin grafiklerini inceleyen analistler, Bitcoin’in yeniden 12.000 doların üzerine çıkmasını önemli bir direnç seviyesi olarak görülen 11.800 doların kırılmasından dolayı son derece önemli görüyorlar. 11.800 dolardaki direnç seviyesi hem bu yıl 14.000 dolara giden yükseliş eğiliminde hem de 2017’deki boğa koşusu sırasında kırılan önemli bir direnç seviyesi olması bakımından son derece önemli bir nokta.

Analistlere göre Bitcoin’in son birkaç gündür gösterdiği performans grafiklerde boğaların yeniden hakimiyeti ele geçirdikleri şeklinde okunabilir.

Kripto para piyasasının önemli isimlerinden olan Twitter’da Altcoin Psycho olarak bilinen analist, Bitcoin’deki son fiyat hareketinden sonra guppy trading göstergesinin yeşile döndüğünü söyledi. Guppy trading hareketli ortalama indikatörünü kullanarak çalışan bir tekniktir ve birden fazla hareketli ortalamanın karşılaştırmasıyla yapılır.

Bitcoin’deki yükseliş hareketini destekleyen tek teknik gösterge de guppy trading değil. Joe McCann, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in günlük grafiklerindeki eğilimleri izleyen bir gösterge olan MACD’nin yükselişe geçtiğini söylemişti. McCann’in analizine göre eğer tarih tekerrür edecek olursa Bitcoin fiyatı Ağustos ayının sonuna kadar 17.000 dolara kadar yükselebilir.

Ayrıca ilk Bitcoin yatırımcılarından Max Keiser geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla hükümetlerin izlediği politikalar ve bankacılık sistemindeki sıkıntılardan dolayı Bitcoin fiyatının bu hafta 15.000 dolara ulaşacağını öne sürmüştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner