Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 2019’u 10.000 Doların Üstünde Kapatma İhtimali Var mı?

En doğru fiyat modellerinden biri olan Stok ve Akım Bitcoin fiyat modeli ile tanınan kripto para analisti PlanB, 25 Kasım'da BTC/USD paritesinin 2020'den önce tekrar beş haneyi görebileceğini ve yılı bu seviyenin üstünde kapatabileceğini ileri sürdü.

Ünlü Analiste Göre Bitcoin BTC 2019u 10.000 Doların Üstünde Kapatabilir

En doğru fiyat modellerinden biri olan Stok ve Akım Bitcoin fiyat modeli ile tanınan kripto para analisti PlanB, 25 Kasım’da BTC/USD paritesinin 2020’den önce tekrar beş haneyi görebileceğini ve yılı bu seviyenin üstünde kapatabileceğini ileri sürdü. Analiste göre Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki ay 10.000 dolara yükselmesi zor gözükse de imkansız değil.

PlanB, “İsterseniz bana deli deyin ama Bitcoin 2019 yılını 10.000 doların üstünde kapatırsa şaşırmam. Böyle bir fırsat çok az bulunur.” değerlendirmesinde bulundu.

Analistin tahminin gerçekleşmesi durumunda Bitcoin fiyatı yüzde 40 artış göstermiş olacak. Bu bir yönden gerçekleşmesi mümkün olan bir tahmin çünkü en büyük kripto para birimi ikinci en büyük günlük sıçrayışında yüzde 42’ye yakın değer kazanmıştı.

Stok ve Akım modelinde Bitcoin fiyatının performansına değinen PlanB, 7.100 dolar seviyesinde seyreden BTC/USD paritesinin modelin sunduğu tahminin 1.200 dolar aşağısında işlem gördüğünü belirtiyor. Modele göre BTC/USD paritesinin şu an için olması gereken nokta 8.200-8.300 dolar seviyeleri.

PlanB’ye yanıt veren bir diğer kripto para analisti Willy Woo, Kasım’ın 8.300 doların üstünde kapatılması gerektiğini, yoksa Aralık ayında daha da düşük seviyelerin test edilebileceğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner