Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 38.000 Dolar Civarında Mücadele Ediyor

Bitcoin (BTC) hala 40.

golden bitcoin mail hands

Bitcoin (BTC) hala 40.000 doları geri alamadı ve 38.000 dolar civarında mücadele ediyor. Çoğu altcoin ise bugün alışılmadık şekilde sakin.

CryptoPotato’da yer alan yazıya göre BTC, gün içinde 6000 dolar düştükten sonra bir kez daha 40.000 doları aşmayı denedi ama bu çabasında başarılı olamadı. Büyük bir fiyat artışına işaret eden Monero hariç, çoğu altcoin dünden beri sakin kaldı ya da ufak düşüşler yaşadı.

Son birkaç günün lider kripto para birimi için iyi gitmediğini söylemek yanlış olmaz. Varlık, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra gelen tüm kayıplarını geri aldı ve hatta yeni aylık en yüksek seviyelere ulaştı. Bu, birkaç kez 45.000 dolara dokunulmasına neden oldu, ancak ayılar ikinciden sonra hızlandı ve BTC’yi aşağıya itti. Takip eden günlerde, Bitcoin Cuma günü geç saatlerde 3000 dolar kadar düşmeden önce kademeli olarak bir miktar değer kaybetti.

Sonuç olarak, kripto para birimi beş gün içinde ilk kez 39.000 doların altına düştü. Başlangıçta sıçrama yaşadı ve saatler sonra 40.000 dolarlık çizgiye yaklaştı, ancak orada durduruldu. BTC 38.000 dolar civarında mücadele ediyor ve piyasa değeri 750 milyar doların oldukça altında kaldı. Lider kripto para yazının yazıldığı sırada 38.400 dolardan işlem görüyordu.

BTCUSD 6

Altcoin’lerde Durum Ne?

Son hız treninden sonra, çoğu kripto para şimdi sakin hareketlerde bulunuyor. Ethereum, şu anda bulunduğu yer olan 2.600 dolara geri dönmeden önce 2200 dolara kadar gerilemişti.

Binance Coin, Ripple, Polkadot, Solana, Cardano, Polygon, Dogecoin ve Shiba Inu dünden bu yana biraz çekiş kaybetti. Terra, Avalanche ve Cosmos da düşüş yaşadı. İlk 100’de yer alan kripto paralarda son 24 saatte en çok değer kaybedenler şu şekilde:

  • Anchor Protocol (ANC): %10
  • Fantom (FTM): %6
  • Cosmos (ATOM): %5
  • Harmony (ONE): %4.6

Monero, XMR’nin %6 artması ve 160 doların üzerinde olması nedeniyle etkileyici fiyat artışlarına sahip birkaç varlık arasında yer alıyor.

Popüler altcoin’lerden birisi olan Mirror Protocol (MIR) ise son 24 saatte %76 oranında yükseliş yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner