Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Altın Kemeri Kaptırdı, Artık Yeni Bir Şampiyon Var!

CoinMarketCap’a göre Bitcoin, 2019’da gösterdiği performans ile büyük bir unvana sahip.

Bitcoin btc bnb binance

CoinMarketCap’a göre Bitcoin, 2019’da gösterdiği performans ile büyük bir unvana sahip. Ancak gişe rekorları kıran performansına rağmen performans açısından yılın bir numaralı kripto parası unvanını kaybetti.

Binance Coin (BNB) Bitcoin’i (BTC) Geride Bıraktı

Bu onur, yılın başında 6,16 dolar olan ve şu anki fiyatı 15,69 dolar olan yüzde 154’lük artışla yatırımcılarını sevindiren Binance Coin’e (BNB) gitti. Piyasa değeri ile ilk 10 kripto para arasında sadece iki kripto para yılı zararla kapatmak üzere. Bunlar çok tartışılan XRP (XRP) ve onun ezeli rakibi Stellar (XLM).

İlk 10 Kripto Para Biriminin Durumu

XRP (XRP), yıla 0,3557 dolarla giriş yapmıştı ve şu anda 0,2294 dolardan işlem görerek yüzde 35 kayıpla yüzleşmiş durumda. Stellar (XLM) yıla 0,1123 dolar ile giriş yapmıştı ve şu anda yüzde 50’lik bir kayıp yaşadığını gösteren 0,0554 dolar seviyesinde.

Bloomberg piyasa hacmine göre ilk 10 kripto para biriminin nasıl bir yıl geçirdiğini gösteren bir tablo yayınladı. Tablonun öne çıkanları Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) oldu.

Kaynak: Bloomberg
Kaynak: Bloomberg

Binance Coin’in (BNB) Başarısı

Binance Coin (BNB), şirketin ilk borsa tekliflerinin (IEO) erken başarısı sayesinde bu yılın başlarında büyüdü. Ayrıca BNB, Binance’da komisyon işlemlerinde indirim sağlıyor ve düzenli olarak coin yakımı gerçekleştiriyor. Binance başlangıçta 200 milyon BNB oluşturdu ve daha fazla BNB’nin arzının yapılmayacağının sözünü verdi.

Ayrıca diğer borsalarda kullanımı için çalışmalar yürüten borsa, BNB’nin gerçek dünyaya kabul görerek kullanılması için baskı yapıyor. Bu plan doğrultusunda, uluslararası havalimanlarında alışveriş için kripto parayı bir ödeme yöntemi olarak entegre etmek üzere Avustralya’daki TravelbyBit’e 2.5 milyon dolar yatırım yaptı. Borsa ayrıca yakın zamanda Blockchain tabanlı yerelleştirilmiş uygulamaların performansını izleyen bir şirket olan DappReview’u satın aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner