Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) ATM Sayısı 15.000'i Aştı!

Bitcoin (BTC) ATM Sayısı 15.000’i Aştı!

ABONE OL:google-news

Dünya çapında 15.000’den fazla Bitcoin ATM’si kuruldu. ATM’lerin kurulum oranı, kripto para birimi endüstrisindeki gelişmeye karşılık gelen her geçen yıl daha da artmakta.

Veri izleme platformu Coin ATM Radar tarafından sağlanan bilgilere göre Bitcoin ATM sayısı dünya genelinde 15.000’i aştı. 2020 yılından bu yana, bu makinelerin kurulumunda önceki yıllara göre daha fazla artış yaşanmaktadır. Buna bakılırsa, kripto para ATM’lerindeki artışın, her geçen yıl sektördeki gelişmelere ve büyümeye karşılık geldiğini belirtmekte fayda var.

Bu makinelerin çoğu satın alma amacıyla kullanılıyor ve çoğunluğu ABD’de bulunuyor.
Kripto para biriminin kendisi daha geniş bir şekilde benimsenirken, var olan Bitcoin ATM sayısı da her yıl artmaya devam ediyor. Coin ATM Radar tarafından sağlanan bilgilere göre, küresel olarak kurulan Bitcoin otomatik para çekme makinelerinin (ATM) sayısı, 15.000’lik kilometre taşını da aşmayı başardı. Edinilen bilgilere göre, bu makinelerin çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde ve ardından Kanada’da yer alıyor.

2020 Yılında Daha Fazla ATM Kuruldu

Coin ATM Radar tarafından elde edilen verilere göre şu anda dünya çapında toplam 15.033 Bitcoin ATM’si var. Bu makinelerden yaklaşık 1150 kadarı bu yıl, 7494’ü ise yalnızca 2020’de kuruldu.

Ekran Resmi 2021 02 05 15.25.49

Kripto Paralara Erişim Kolaylaşıyor

Kripto para ATM’leri, borsaların yanı sıra Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi diğer dijital para birimlerini satın almak ve satmak için başka kolay bir seçenek. Basitçe söylemek gerekirse, kripto ATM’ler kriptodan fiat’a dönüşüme izin veriyor ve daha fazla kurulum, dijital para biriminin daha erişilebilir ve genel kullanıma uygun hale geldiği anlamına geliyor.

Aşağıdaki grafik, zaman içinde kurulan Bitcoin makinelerinin sayısını gösteriyor:

Ekran Resmi 2021 02 05 15.27.34

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar