Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Ayılar Kontrolü Ele Geçiriyor Olabilir

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı 5.

Bitcoin ayı

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı 5.000 doların altına düşmesini bekleyen analistler, piyasanın hala daha ayıların kontrolünde olduğunu düşünüyor. Bitcoin (BTC) bu endişeler arasında son 24 saatte yaklaşık 1000 dolar değer kaybetti.

Bitcoin son 24 saatte yüzde 10’dan fazla değer kaybederek 5.700 dolar seviyelerine kadar düştü. Yazım sırasında ise biraz toparlanarak 6.200 dolar seviyesinde işlem görüyor. Çoğu analist Bitcoin fiyatı için kısa vadeli tahminde düşüş bekliyorlar. Hatta BTC fiyatının 5.000 doların altına düşeceğine dair birçok ortak görüş bulunuyor.

Bitcoin Geleneksel Piyasalardan Ayrılıyor Mu?

Küresel koronavirüs salgının ortasında tüm dünyadaki finansal piyasalar çöküyor ve Bitcoin buna göre tepki veriyor. Bitcoin fiyatı dün 6.900 doların üzerine çıktı ve bugün 6.000 doların altına düştü. Bazıları, Bitcoin’in geleneksel piyasalardan ayrıştırılabileceğini iddia etti ancak bugün yaşanan fiyat hareketleri aksini yansıtıyor. Hükümetler peşi sıra teşvik paketlerini duyurmasına rağmen küresel ekonomiyi canlandırmayı başaramadı ve Bitcoin finansal piyasalardaki bu düşüşleri takip etti.

Bitcoin’in Önümüzdeki Günlerde 5.000 Doların Altına Düşebilir

Bitcoin’in 5.000 dolara düşmesini önlemek için 7.000 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor. Birkaç kripto analisti ayı piyasasının hala oyunda olduğunu tahmin ediyor. Bitcoin fiyatının olumlu bir ivme kazanmadan önce kısa vadede 5.000 doların altına düşmesi muhtemel olarak görülüyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri şu anda karşı karşıya olduğumuz küresel pandemiye karşı henüz bağışıklık kazanabilmiş değiller.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner