Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinaları Varlıklarını Tutmayı Tercih Ediyor

Kripto para yatırımcıları özellikle son zamanlarda kripto para piyasalarında ticaret yapmaya oldukça hevesliydi ancak pazar konsolide olmaya devam ediyor.

bitcoin balinalari

Kripto para yatırımcıları özellikle son zamanlarda kripto para piyasalarında ticaret yapmaya oldukça hevesliydi ancak pazar konsolide olmaya devam ediyor. Lider kripto varlık Bitcoin’in (BTC) yatırımcıları da potansiyel yükseliş umudu ile varlıklarını ellerinde tutmayı tercih ediyor. Bitcoin yatırımcılarından ziyade, madenciler de benzer şekilde varlıklarını piyasaya sürmek yerine ellerinde tutuyorlar.

BTC balina popülasyonu en son 2016 yılında zirve yaptı ve günümüze kadar yavaş yavaş azalmıştı. Glassnode taradından sağlanan verilere göre, 2020 yılı başından itibaren balina nüfusu tekrardan artış göstermeye başladı ve 1800’ün üzerine çıktı. Eğilim bu şekilde devam ederse, piyasadaki balina sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesini geçebilir.

12 Mart tarihinde yaşanan ve piyasalara “Kara Perşembe” olarak geçen tarihi çöküşten sonra, balinalar varlıklarını borsalardan kendi cüzdanlarına çekmeyi tercih ediyor. Bunun en büyük sebebi olarak ise, geçmişte yaşanan büyük fiyat hareketlerinden sonra BitMex gibi bazı borsalarda yaşanan çöküşler gösteriliyor.

Bu durum da doğal olarak, borsalarda yer alan BTC bakiyelerinin ciddi anlamda düşmesine sebep oluyor. Borsalarda yaşanan BTC kıtlığı da potansiyel yükselişin destekçisi olarak görülüyor.

Boğa koşusu etkisi arttıkça BTC arzı da bir artış kaydetti. BTC aktif kaynağı, 3.270.781.289 BTC’ye ulaştı. BTC arzındaki bu artış, 2017 ve 2019 fiyat mitinglerinde de benzer bir eğilim gösteriyor. Stack Fund’ın son tespitlerine göre, aktif arzda yaşanan bu artış, BTC pazarının 60 ila 90 gün arasında bir artış gösterebileceğine işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner