Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğalarının Koşuya Devam Edeceğini Gösteren 5 Faktör

Sadece yedi hafta önce, Bitcoin (BTC) kripto para piyasasında en kötü işlem seanslarından birinin ardından 4.

Bitcoin BTC Boğalarının Koşuya Devam Edeceğini Gösteren 5 Faktör

Sadece yedi hafta önce, Bitcoin (BTC) kripto para piyasasında en kötü işlem seanslarından birinin ardından 4.000 doların altında işlem gördü.

Bu hadisenin ardından, kripto piyasasının olduğundan daha da düşmesini isteyen birçok analist vardı, ancak kripto para piyasası hızla toparlandı ve eski günlerine geri döndü.

Çarpışmadan sadece 50 gün sonra Bitcoin en düşük seviyesi olan 3.800 dolardan 9.200 dolara çıkarak %150 daha yüksek bir seviyede işlem görüyor. Etkileyici olsa da, analistler, BTC’nin bakış açısını artıran teknik ve temel faktörlerin yakınlaşmasına işaret ederek kripto piyasasını bekleyen daha fazla yükselişin olduğuna inanıyorlar.

Bitcoin (BTC) Grafiği Aşırı Derecede Boğa

Geçen hafta, kripto piyasasının iki haftalık bir birikimden sonra patladığı görüldü. Bitcoin kısa süre önce 9.000 doları aştı ve 9.500 dolarlık yerel bir yüksekliğe ulaştı.

Analistler, hem psikolojik hem de teknik direnç olarak hareket eden, her zaman önemli olan 9.000 dolar seviyesinin ötesine geçen bu hareketin daha büyük bir boğa koşusunun sadece başlangıcı olduğunu söylüyor.

Tanınmış bir trader, küresel bir durgunluk ve borsadaki gerileme korkularına rağmen, şu anda Bitcoin’de yükselmek için beş teknik ve temel nedeni belirleyerek bu anlatıyı destekledi:

  • Long ve short pozisyonlar için ödemelerin ve prim endeksinin toplamı olan BitMEX’teki finansman seviyesi, yani yatırımcıların BitMEX’te BTC endeksi için ödediği fark “hala negatif” tir. Bu, long’ların henüz aşılmadığını göstermektedir.
  • Bitcoin, yıllık hacim ağırlıklı ortalama fiyatın üzerinde işlem görüyor.
  • BTC, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerindedir.
  • Bir günlük Ichimoku Bulutu, geçmişte güçlü rallilere işaret ettiği gibi bir boğa oluşumu oluşturdu.
  • Bitcoin’in yarılanmasına artık sadece 10 gün kaldı.

Mevcut yükseliş eğiliminin çok güçlü olduğunu iddia eden trader, sadece 1 günlük piyasa yapısında bile birçok potansiyel olduğunu söyledi.

Tüm Gözler Bitcoin (BTC) Yarılanmasında

Analistler, trader’ın bahsettiği tüm konuların daha yukarı yönlü olduğunu öne sürüyor olsa da, Bitcoin yarılanması bir boğa koşusu için en büyük katalizör görevi görmesi muhtemel.

Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanma sonrası, Bitcoin ve kripto para piyasasında büyük bir yükseliş bekleniyor. Popüler bir analist, olaydan sonra BTC’nin mevcut fiyattan %3.000’in üzerinde bir artış yaşayarak adil bir fiyata sahip olacağını öne sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner