Yükleniyor...

Bitcoin Rallisi Bitti Mi? İşte BTC’nin Kısa Vadeli Stratejisi

Bitcoin son zamanlarda önemli bir direncini aştı ve 9.

Bitcoin Rallisi Bitti Mi İşte BTC’nin Kısa Vadeli Stratejisi

Bitcoin son zamanlarda önemli bir direncini aştı ve 9.200 dolara ulaştı. Dow’un Cuma günü destansı düşüşünden sonra, BTC yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Dow Jones Cuma günü çökerek 622 puandan fazla kaybederken BTC/USD yatırımcıları arasında korku belirdi. Çünkü Bitcoin, son zamanlarda Dow Jones’un hareketini kötü bir şekilde kopyalıyordu.

Ancak BTC, kayıp zemini geri kazandığı için Cuma günü bu Dow döngüsünden kurtuldu. Cuma boyunca konsolidasyon bölgesinde kaldı. Hafta sonu başında, BTC yavaş yavaş ama istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı. 9.200 dolara kadar çıkan BTC, yazım zamanında 9.009 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) Çok Önemli Bir Direnci Kırdı

BTC/USD için günün aralığı 8.945,00 dolar ile 9.207,82 dolar. İşte muhteşem yükselişi mükemmel bir şekilde kapsayan dört saatlik BTC/USD grafiği.

BTC/USD Saatlik Grafiği, Kaynak: TradingView.com
  • İlk olarak, BTC üçgen oluşumundan çıktı. Koparma baş aşağıdaydı. Bu nedenle, BTC/USD’de ‘long’ pozisyonu için iyi bir giriş noktası oldu.
  • Üçgenden ayrılan BTC, eşzamanlı olarak 8.979,12 dolarlık kritik direnci geçti. Bu indikatörlerin her ikisi de çakıştığından, yukarı yönlü bir hareket kaçınılmaz oldu.
  • Şimdi, BTC/USD 9.500 dolara kadar yükselebilir, bu noktada başka bir sert dirençle karşılaşılabilir. Bu nedenle, BTC’de olası bir “long” pozisyonu için 8.979 dolar giriş noktası ile 9.400 doların üzerinde bir hedef belirlenebilir.

Bitcoin (BTC) Rallisi Bitti Mi?

Anlamak için haftalık grafiğe bakalım. İşte BTC/USD haftalık grafiği.

BTC/USD Haftalık Grafiği, Kaynak: TradingView.com
  • Göreceli Güç Endeksi veya RSI indikatörü sürekli yükseliyor. Haftalık RSI aşırı alım bölgesine girmeden önce daha yapılacak çok şey var. RSI ve BTC fiyatının hareketini eşleştirirsek, potansiyel bir düşüşten önce 10.000 dolara kadar BTC artışına işaret eder.
  • Ancak, bu yukarı yönlü fiyat hareketi kısa vadeli bir tahmin değildir. Bu haftalık bir grafiktir ve bu nedenle BTC/USD’nin bu noktaya ulaşmak için biraz zamana ihtiyacı olabilir. Bununla birlikte, Bitcoin yarılanmasına dokuz gün kaldığı için tablo her iki yönde de değişebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner