Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: 3 Bin 600’e Düşer mi?

Bitcoin’de (BTC) yaşanan sert düşüşün ardından herkes alım zamanının gelip gelmediğini merak ediyor.

bitcoin btc 3

Bitcoin’de (BTC) yaşanan sert düşüşün ardından herkes alım zamanının gelip gelmediğini merak ediyor. Peki Bitcoin’de alım zamanı gerçekten geldi mi? Yoksa BTC’nin fiyatı daha da düşer mi?

Kripto para piyasasının düşüşü şu sıralar durmuş gibi. Bitcoin (BTC) dün gece 4 bin doların altına kadar geriledi. Sonuç olarak, tüm kripto paralar kırmızı bölgede kaldı. Piyasa dökümü, geçen hafta artan Bitcoin’in (BTC) hakimiyet oranını olumlu yönde etkiledi. Mevcut endeks şu an CoinMarketCap verilerine göre yüzde 64.14.

Bitcoin

Bitcoin için ilgili veriler yazının yazıldığı sırada şu şekildeydi:

Piyasa Değeri: 99.90 milyar dolar

Fiyat: 5 bin 468 dolar

Hacim (24s): 74 milyar dolar

Değişiklik (24 s): Yüzde 11

Bitcoin Zaten Dibe Ulaştı mı?

Burada büyük alım hacmi olduğu için 3 bin 600 dolar seviyesi en alt seviye olarak kabul edilebilir. Bununla birlikte, son 24 saatteki düşüş yüzde 25 civarındaydı ve bu son birkaç yıldaki en büyük düşüşlerden biri olarak kabul ediliyor.

bitcoin btc

Günlük grafiğe dayanarak, mevcut durumun devam eden düşüşün başlamasından ziyade bir piyasa dökümü olduğu düşünülebilir. Kapanış günlük mumuna dikkat etmek önemlidir. Eğer uzun bir fitil ile kapanırsa, Bitcoin’in (BTC) mevcut ayın sonunda 8 bin dolara dönme şansı vardır. Ayrıca Bollinger Band göstergesinin ana hattı bu seviyede bulunmaktadır.

Ne Diyorlar?

Ünlü analist ve yatırımcı Crypto Michael, önemli açıklamalarda bulundu. Michael, alım fırsatlarını değerlendirerek şunları söyledi:

“Dün her yerde fırsat vardı. Kendi kanınız bile dökülse satın alım yapın!”

Bir diğer analist The Crypto Dog ise şu ifadeleri kullandı: “Söylemek için çok erken, ama panik teslimiyetinin bir sapma olduğunu düşünüyorum. Bunun 6 bin dolarlarda dolaşmak ve menzili görmek için mantıklı olduğunu sanmıyorum. Dünya hala titriyor, ama ben iyimserim.”

Bir diğer analist Selcoin ise alım fırsatını değerlendirdiği dile getirdi. Selcoin, “Bitcoin’de ben planıma sadık kaldım. Düşüşü gördüm,yakaladım,değerlendirdim. Bundan sonrası ,Nasipte ne varsa o artık. Kişisel fikrimdir, tavsiye değildir. Malı mülkü gidip basmayın, ben basmam. Kenarda daima param olur başka ürünler için de.. Hiç bir ürünün garantisi yok zira” diye konuştu.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner