Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri BitMEX, İddialara "Komplo Teorisi" Yanıtını Verdi

BitMEX, İddialara “Komplo Teorisi” Yanıtını Verdi

ABONE OL:google-news

Ünlü kripto para borsası BitMEX, Bitcoin (BTC) 3 bin 700 dolara kadar düştükten sonra yaşanan arızadan ötürü eleştirilerin odağı oldu. Şirket tarafından atılan bir tweet’e göre, 12 Mart akşamı çılgın ticaret faaliyeti sırasında bir takım sorunlar ortaya çıktı. Sonuç olarak, BitMEX yaklaşık 25 dakika çevrimdışı kaldı ve sorunu ancak gece 3 gibi çözebildi. Firma bir tweet atarak şu ifadeleri kullandı:

“13 Mart 2020 02:16 ve 02:40 UTC arasında bulut hizmeti sağlayıcımızla BitMEX işlemlerin gecikmesine neden olan bir donanım sorununun farkına vardık.”

Borsa, bu yıl boyunca en çok satış talebini alırken, Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik toplam hacimler de rekor kırdı.

“Komplo Teorisini” Reddediyor

Bununla birlikte, her yerde Bitcoin yatırımcıları için ağır kayıpların arka planında, BitMEX şu anda yoğun eleştiriler aldı. Teknik güvenilirliğin yanı sıra, bir teoriye göre borsaların BTC / USD’nin rekor günlük kayıplarına katkıda bulunduğunu bile öne sürülüyor.

Alameda CEO’su Sam Bankman-Fried, “Günün deli teorisi: BitMEX’te donanım sorunu yoktu” ifadelerini kullandı. Bankman-Fried’ın iddialarına göre BitMEX, Bitcoin’in düşüşünü hızlandıran piyasa koşullarını ele alma konusunda isteksizdi. Kısacası piyasa koşullarına göre davranmadı. Platform erişilemez hale geldiğinde, Bitcoin iyileşti.

BitMEX ise tüm bu iddialara “komplo teorisi” diyerek yanıt verdi. Konuyla ilgili konuşan bir çalışan, “Bu durum çılgınca evet. Sam, bu tür bir komplo teorisini bilirsiniz. Özellikle de alanda bir platform işlettiğiniz ve ölçekte ne tür sorunların ortaya çıkabileceğini anladığınızdan” ifadelerini kullandı.

Bankman-Fried daha sonra BitMEX’in açıklamalarına “inandığını” söyledi.

 

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar