Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Grafik ve Piyasa Analizi, 10 Şubat 2023

Bitcoin (BTC), Kraken haberlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte düşüşe geçerken, BTC tarafındaki fiyat seviyesi ve piyasa koşulları ne durumda?

btc 10 şubat

Bitcoin (BTC), Kraken haberlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte düşüşe geçerken, BTC tarafındaki fiyat seviyesi ve piyasa koşulları ne durumda?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in Kraken borsasına vermiş olduğu ceza sonrası, BTC fiyatta düşüşe geçti. Dün akşam saatlerinde SEC, staking protokolündeki hamleleri nedeniyle Kraken hakkında soruşturma başlattı. Büyük borsalar arasında yer alan Kraken, suçunu kabul etti ve SEC’e 30 milyon dolarlık bir ceza ödemesi yaptı. Bu haberlerin akışında, kripto para piyasasında güçlü bir düşüş gözlemlendi.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Fiyat destek seviyelerini kırarak 21.800 dolar seviyesine kadar çekilmiş durumda. Gelen günlük kapanışın 22.000 dolar altında olmasından dolayı fiyatta 21.630 dolar seviyesine anlık düşüş yaşandı. BTC, şuan için ara destek görevi gören 21.630 dolar seviyesinin üzerinde devam ediyor. Bu destek kırıldığı taktirde 21.255 dolar seviyesine kadar düşüş gerçekleşebilir. 22.360 dolar seviyesi geçildiğinde ise sırasıyla 22.56622.744 dolar seviyesine yükseliş görülebilir.

image 5

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

BTC, fiyatta yaşadığı düşüş sonrası dominansta 43,34 seviyesini destek seviyesi haline getirmiş durumda. Altcoin’ler adına yükseliş konuşabilmek için , 43,34 seviyesinin aşağı yönlü kırılması gerekecektir. BTC dominansı, 43,40 seviyesinin aşılıp 43,60 seviyesine çıktığı durumda ise altcoin’lerin fiyatında düşüş gözlemlenebilir.

image 6

Bitcoin için Market Değer Analizi

SEC ile Kraken borsası arasında yaşanan sorunlar kaynaklı BTC fiyatında ve market değerinde düşüş görüldü. Bu olay sonucunda yatırımcılar satışa yöneldi. Marketteki alıcılar fiyatı karşılayamayınca destekler birbir kırıldı. Son haftalarda market değeri artan BTC, fiyatın 24200 dolar seviyesini aşamamasından bu yana giderek değer kaybediyor. 417 milyar dolarlık piyasa değerini destek seviyesi olarak benimsemiş BTC, market değerinin yükseliş senaryosunda 430 milyar dolarlık piyasa değerini aşarak 439 milyar dolar piyasa değerine gitmesi beklenebilir.

image 7

Güncel BTC fiyatı ise şu şekilde;

bitcoin

Bitcoin (BTC)

67,634.12 $

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner