Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İçin 1000 Günlük Plan!

Bitcoin (BTC) fiyatı için 2020 yılında beklentiler oldukça yüksek.

bitcoin yükselişe devam ediyor

Bitcoin (BTC) fiyatı için 2020 yılında beklentiler oldukça yüksek. Geçmiş verileri baz alan bazı analistlere göre Bitcoin’in yılın ilk günlerinde başlayan yükselişi 19 ay daha devam edecek.

James Todora tarafından Twitter’dan paylaşılan grafiklere göre, 2020 yılı hacim ağırlığı açısından Bitcoin’in şimdiye kadar ki en iyi yılı olduğunu gösteriyor.

Hacim ağırlıklı ortalama belirli bir dönemdeki Bitcoin’in alım satım potansiyeline bakılarak hesaplanıyor. Todora’nın hesaplamalarına göre, 2020 yılı için BTC/USD ortalaması 9.120 dolar seviyesinde. Açıklanan bu parite tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların gördüğü 2017 yılından bile daha yüksek seviyede. O yıl için hacim ağırlıklı ortalama 6.125 dolar seviyesindeydi.

Bitcoin Hacim

Todora, önceki yıllardan itibaren elinde Bitcoin tutan kullanıcıların yüksek karlar edeceğini öngörüyor ve geleceğe bakıldığında özellikle 570 günlük süre içerisinde Bitcoin cesaret verici bir tablo ortaya koyuyor.

Bitcoin’in boğa döngüleri üzerine analizleri bilinen yatırımcı CryptoKea’de benzer şekilde Bitcoin’in 570 günlük süre boyunca büyümeye devam edeceğini öngörüyor. Geçen hafta yüzde 8 değer kaybı yaşayan Bitcoin, 2020 yılının genelinde ise yaklaşık olarak yüzde 35 değer kazandı.

CryptoKea Grafik

Belirtilen zamana ve yapılan açıklamalara bakıldığında, daha önce 2021-2024 arası Bitcoin’in 100.000 dolar seviyesine ulaşması tahminlerinin somut verilerle desteklendiği görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner