Yükleniyor...

Boğa vs Ayı: Ünlü Analistten Bitcoin Yatırımcılarını Rahatlatacak Açıklama

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içinde fiyattaki yüzde 8'lik düşüşün ardından yeni bir hareket yapmak için 22 Şubat'ta dar bir alanda işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin Boğa vs Ayı

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içinde fiyattaki yüzde 8’lik düşüşün ardından yeni bir hareket yapmak için 22 Şubat’ta dar bir alanda işlem görmeye devam ediyor.

CoinMarketCap’in verilerine göre, BTC/USD 20 Şubat’tan bu yana 9 bin 500 dolar ila 9 bin 800 dolar arasındaki önemli bir aralıkta hareket ediyor. Hafta içinde BTC/USD işlem çiftinin sadece birkaç dakika içinde yaklaşık bin dolar düşmesi trader’ları şaşkına çevirirken, 10 bin 500 dolardaki direncin aşılması kolay bir direnç seviyesi olmadığı bir kez daha görüldü.

Bitcoin Fiyatı

“Endişelenecek Bir Şey Yok”

Son düşüşe neyin veya nelerin neden olduğu belirsizliğini koruyor olsa da piyasa katılımcıları henüz düşüş trendinin başlamadığını düşünüyor. Ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe için son kayıplar endişe kaynağı değil. Poppe, 21 Şubat tarihli bir tweet’inde “…Özellikle aşırı ayıya ilişkin belirli bir şey görmüyorum…” dedi ve “Şimdiye kadar: Sadece yükselen bir piyasada düzeltici bir hamle. 8 bin 800 dolar bile o kadar kötü olmazdı.” diyerek fiyattaki son düşüşlerin son derece normal hareketler olduğunu belirtti.

Grafikler Poppe gibi diğer analistlerin de iyimser kalmasını sağlıyor. Tarihsel olarak 2020, hacim ağırlıklı ortalama fiyat için rekorların yılı olmaya devam ediyor. Bugüne kadarki yüzde 35’lik yükselişin ardından teknik bir gösterge, Bitcoin’in bir başka boğa trendinin ortasında olduğunu ve bu trendin 570 günden daha uzun sürebileceğini gösteriyor.

Kripto para piyasasındaki bazı önemli isimlerin oldukça yüksek kısa vadeli fiyat tahminlerinde bulundukları da trendin değişmediğinin, aksine “aşırı boğa”nın işareti. Fundstrat’ın kurucu ortağı ve Bitcoin boğası Tom Lee, geçtiğimiz günlerde, Bitcoin (BTC) fiyatının Ağustos ayına kadar 27 bin doları görebileceğini söylüyor. Piyasanın bir diğer önemli ismi Max Keizer ise bu hafta başlarında uzun vadeli fiyat tahminini tam dört katına çıkardığını (400 bin dolar) açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner