Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) için çanlar çalmaya başladı: Yön nereye?

Bitcoin (BTC), 36 bin doların üzerinde kalıcılık sağlamasına rağmen düşüş endişelerini ortadan kaldıramadı.

btc için çanlar çaldı

Bitcoin (BTC), 36 bin doların üzerinde kalıcılık sağlamasına rağmen düşüş endişelerini ortadan kaldıramadı.

Eylül ve Ekim ayında yükseliş yaşayarak dikkatleri üzerine çeken BTC, Kasım ayında dikkatleri üzerine çekti. Kasım ayı BTC için düşüş senaryolarının yoğunlaştığı bir dönem olsa da BTC geçtiğimiz gün gündeme bomba etkisi yarattı. BTC fiyatı, geçtiğimiz gün 38 bin dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş ile birlikte, birçok altcoin’in de yeşillendiği görüldü.

Genel görünüme bakıldığında, BTC yükselişinin düzeltmeye ihtiyaç duyduğu ve düşüşün her an gerçekleşebileceği konuşulmaya başlandı. Özellikle geçtiğimiz gün, BTC’nin artık düşüş yaşayabileceği konuşuldu. Piyasa koşullarını ele aldığımızda, BTC için şartlar ne durumda?

Bitcoin (BTC) grafik analizi

Bitcoin (BTC), büyük bir yükselişin ardından olası düşüş riskleriyle karşı karşıya. Kripto piyasası boğa koşusuna odaklanırken, kar satışlarının her an gelebileceği endişesi de piyasada hakim durumda.

BTC, gün içerisinde 36.800 dolar ila 36.430 dolar arasında fiyat hareketliliği sergiledi. Yön konusunda henüz net bir fiyat hareketi gerçekleştirmeyen BTC, 36.000 dolara geri çekilme potansiyeli taşıyor.

BTC Grafik analizi

BTC düşüşünün önündeki en büyük engel 35.958 dolar bölgesi olara kkarşımıza çıkıyor. Bu bölgenin güçlü bir destek olarak çalışması durumunda BTC, 37.972 doları tekrar test etmek isteyecektir. Ancak 35.958 doların kaybedilmesi halinde, BTC fiyatı keskin bir şekilde 34.089 dolara kadar geri çekilebilir. 34.089 dolar, BTC’nin trend oluşumunda güçlü bir yapıya sahip durumda. Piyasanın pozitif seyirde olması nedeniyle bu bölgenin kolay bir şekilde aşılamayacağı düşünülüyor. Ancak kırılması halinde BTC’nin önünde 30.769 dolara kadar büyük bir boşluk bulunuyor.

BTC, ETF haberlerini fiyatlaması ve pozitif küresel piyasaya uyum sağlaması nedeniyle hali hazırda yüksek bir görünümde. Bu nedenle düzeltme olasılığı masada yer alıyor. BTC’nin 30.769 dolara kadar düşebilecek potansiyelde olması, boğa koşusunun sonuçları arasında gösteriliyor. BTC’nin yükselişini devam ettirebilmesi için makul düzeltmeleri yaşaması gerekiyor.

30.769 doların masada olduğu ortamda, BTC yükselişi devam da edebilir. BTC’nin yükselişi, 37.972 dolar direncinin aşılmasıyla şiddetlenebilir. Bu direnç noktası kırılınca BTC, 39.913 dolara kadar yükselebilir. BTC’nin önündeki en büyük direnç noktası olan 39.913 ila 40.000 dolar arası, satış baskısının da yoğunlaşabileceği bir bölge olarak dikkat çekiyor. BTC, yükselişe devam ettiği takdirde 40 bin doları zorlayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner