Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Long'ları Son 10 Ayın Zirvesinde! Yeni Bir Çöküş Yolda Olabilir!

Bitcoin (BTC) Long’ları Son 10 Ayın Zirvesinde! Yeni Bir Çöküş Yolda Olabilir!

ABONE OL:google-news

Bitcoin için toplam long pozisyonların sayısı birkaç haftada yüzde 40 arttı ve dev kripto para borsası Bitfinex’te son 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Long pozisyonun sayısındaki artış Bitcoin fiyatının daha da düşeceği anlamına geliyor olabilir.

Bitcoin Long Pozisyonların Sayısının Artması

Bitfinex’teki long pozisyonların sayısı ciddi bir artış yaşadı. Bu haberin kaleme alındığı sırada neredeyse 35.000 long pozisyon bulunuyor. Karşılaştırma yapabilmek adına, Kasım ortasında bu rakam 25.000’in altındaydı.

Bitcoin Long Pozisyonları

Bitfinex’teki Bitcoin long pozisyonlarının sayısı en son yılın ilk çeyreğinde bu kadar yüksek seviyedeydi. O zamandan beri lon pozisyonunun sayısı yeterince düştü ve Mayıs ayında 18.000’in düşerek yılın en düşük seviyesini görmüş oldu.

Mayıs ayını takiben long pozisyonların sayısında ciddi bir ivme yakalandı ve Bitcoin fiyatında kısa vadeli bir düşüş yaşandı. 16 Mayıs’ta Bitcoin fiyatı bir noktada 8.390 dolara ulaştı, ancak açılan long pozisyonlar arttıkça Bitcoin fiyatı düşerek 6.250 dolara kadar geriledi ve bu yüzde 25’lik düşüş sadece birkaç saatte yaşandı.

Bunun benzer bir örneği Nisan ayında yaşandı. Bitcoin short pozisyonların sayısı yüzde 20 düştü ve long pozisyonların sayısı arttı. Ancak, Bitcoin fiyatı nispeten istikrarını kordu ve 5.100 ila 5.300 arasında seyretti.

Trader’lar genellikle bir varlığın fiyatının artacağına inandıklarında long pozisyon açarlar. Ancak önceki örneklerden de görüleceği gibi, long pozisyon sayısındaki radikal bir dalgalanma fiyatta düşüşe neden olabiliyor. Şu anda sayısı bir hayli artan long pozisyonlara piyasasının nasıl tepki göstereceğini görmek ilginç olacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

903BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
16,850TakipçilerTakip Et
490AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar