Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Lamborghini Arasındaki Şaşırtıcı Korelasyon

ChartStar’ın paylaştığı grafikler, Reddit’teki “Lambo” mentions sayısının Bitcoin’in fiyat hareketlerini tahmin etmek için şaşırtıcı derecede iyi bir indikatör olduğunu gösteriyor.

Bitcoin BTC ve Lamborghini

ChartStar’ın paylaştığı grafikler, Reddit’teki “Lambo” mentions sayısının Bitcoin’in fiyat hareketlerini tahmin etmek için şaşırtıcı derecede iyi bir indikatör olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ve “Lambo” Arasındaki Korelasyon

Reddit sözcük sorgusu belli nedenlerle “Lamborghini”nin kısaltması olan “Lambo” olarak değiştirildi ve daha sonra Reddit’teki “Lambo” mentions’larıyla ve kripto para birimiyle ilgili bazı alt kriterlere odaklanıldı. Sonuçlar şaşırtıcıydı, çünkü Bitcoin ve Lambo arasında çarpıcı bir bağlantı vardı. Bitcoin’in fiyatı ile Bitcoin hakkında konuşmayan insanların “Lambo” metinleri arasında neden bir bağlantı olduğuna tam bir cevap vermek mümkün olmasa da söz konusu parametreler ikili arasında belirgin bir korelasyon olduğunu gösteriyor.

İlk bakışta, Lambo çizgisinin Bitcoin’in fiyat hareketlerinin yaklaşık 1 ay gerisinden gelen gecikmeli bir indikatör oldu görülebilir fakat grafik daha yakından incelendiğinde, Lambo çizgisinin aslında en büyük dijital varlık için öncü bir indikatör anlaşılıyor.

Mayıs 2017’de Lambo çizgisi dijital varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların üzerinde bir parabolik ralli yaşamadan hemen önce Bitcoin fiyat çizgisinin üzerine çıktığı görülüyor. Ardından, Nisan 2018’de Lambo çizgisi, Bitcoin’in ayı piyasasının dip seviyesi olan 3.400 dolara düşmesinden birkaç ay önce Bitcoin fiyat hattının altında kırılım yaşadığı dikkat çekiyor.

ChartStar ayrıca, bugüne kadar Bitcoin’in fiyatına karşı yukarıda belirtilen “Lambo” fiyat bahsiyle ilgili de bir grafik paylaştı ve sonuçlar oldukça umut verici.

Geçen hafta, süper otomobilin mentions’larının sayısındaki artış sonrası Bitcoin güçlü bir şekilde yükseldi. Bu, bir sonraki büyük Bitcoin boğa koşusunu tahmin eden yükselişin habercisi olabilir mi? Önceki tek bir olaydan yola çıkarak bir şey söylemek belki imkansız ama eğer bu eğilimi başlatan olay tekrar yaşanacak olursa artık yeni bir ralli habercisi indikatörümüzün olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner