Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) ve Lamborghini Arasındaki Şaşırtıcı Korelasyon

Bitcoin (BTC) ve Lamborghini Arasındaki Şaşırtıcı Korelasyon

ABONE OL:google-news

ChartStar’ın paylaştığı grafikler, Reddit’teki “Lambo” mentions sayısının Bitcoin’in fiyat hareketlerini tahmin etmek için şaşırtıcı derecede iyi bir indikatör olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ve “Lambo” Arasındaki Korelasyon

Reddit sözcük sorgusu belli nedenlerle “Lamborghini”nin kısaltması olan “Lambo” olarak değiştirildi ve daha sonra Reddit’teki “Lambo” mentions’larıyla ve kripto para birimiyle ilgili bazı alt kriterlere odaklanıldı. Sonuçlar şaşırtıcıydı, çünkü Bitcoin ve Lambo arasında çarpıcı bir bağlantı vardı. Bitcoin’in fiyatı ile Bitcoin hakkında konuşmayan insanların “Lambo” metinleri arasında neden bir bağlantı olduğuna tam bir cevap vermek mümkün olmasa da söz konusu parametreler ikili arasında belirgin bir korelasyon olduğunu gösteriyor.

İlk bakışta, Lambo çizgisinin Bitcoin’in fiyat hareketlerinin yaklaşık 1 ay gerisinden gelen gecikmeli bir indikatör oldu görülebilir fakat grafik daha yakından incelendiğinde, Lambo çizgisinin aslında en büyük dijital varlık için öncü bir indikatör anlaşılıyor.

Mayıs 2017’de Lambo çizgisi dijital varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların üzerinde bir parabolik ralli yaşamadan hemen önce Bitcoin fiyat çizgisinin üzerine çıktığı görülüyor. Ardından, Nisan 2018’de Lambo çizgisi, Bitcoin’in ayı piyasasının dip seviyesi olan 3.400 dolara düşmesinden birkaç ay önce Bitcoin fiyat hattının altında kırılım yaşadığı dikkat çekiyor.

ChartStar ayrıca, bugüne kadar Bitcoin’in fiyatına karşı yukarıda belirtilen “Lambo” fiyat bahsiyle ilgili de bir grafik paylaştı ve sonuçlar oldukça umut verici.

Geçen hafta, süper otomobilin mentions’larının sayısındaki artış sonrası Bitcoin güçlü bir şekilde yükseldi. Bu, bir sonraki büyük Bitcoin boğa koşusunu tahmin eden yükselişin habercisi olabilir mi? Önceki tek bir olaydan yola çıkarak bir şey söylemek belki imkansız ama eğer bu eğilimi başlatan olay tekrar yaşanacak olursa artık yeni bir ralli habercisi indikatörümüzün olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,560TakipçilerTakip Et
871AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar