Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Boğalarının Daha Fazlası için Hazırlandığını Gösteren 5 İşaret

Yılın başından bu yana iki kattan fazla değer kazanan Ethereum (ETH), görünen o ki yükselişini sürdürecek.

Ethereum ETH Boğalarının Hazırlandığını Gösteren 5 İşaret

Yılın başından bu yana iki kattan fazla değer kazanan Ethereum (ETH), görünen o ki yükselişini sürdürecek. Güçlü temelleri sayesinde ağ üzerinde çok sayıda projeye ev sahipliği yapan Ethereum’un yükseleceğini gösteren beş işaret.

Kurumsal Yatırımcılar Yüzde 220 Prim Ödüyor

Kurumsal yatırımcılar Grayscale Ethereum Trust aracılığıyla Ether satın almak için yüzde 220 prim ödüyor. Yönetim altındaki varlıkların toplam değeri 154.5 milyon dolar Grayscale, kurumsal yatırımcılara yasal sorunlar ve regülasyonlara karşı koruma sağlıyor. Ethereum’a olan ilginin kurumsal yatırımcılar tarafında artmış olması şüphesiz bireysel yatırımcı tarafını da etkileyecek ve ETH’nin fiyatındaki yükseliş devam edecek.

Ethereum Güvenli Liman Olarak Görülüyor

San Jose Eyalet Üniversitesi tarafından yakın zaman önce yayımlanan araştırmaya göre, Ethereum artık güvenli liman varlığı olarak görülüyor. Aralık 2017 ve Aralık 2018 arasındaki verileri ele alan araştırmanın sonucuna göre, Ethereum, ABD hisse senedi ve altın piyasalarına karşı koruma sağladığı düşünülüyor. Ayrıca, Ethereum’un altın piyasalarının karşısında güvenli liman gibi davranma eğiliminde olduğu bildiriliyor.

JPMorgan Ortaklığı

ABD’nin en büyük yatırım bankası JPMorgan’ın Blockchain kolu Quorum, Ethereum kurucu ortağı Joe Lubin tarafından kurulan ConsenSys ile birleşmek için harekete geçti. Her şey yolunda giderse, anlaşmanın altı ay içinde açıklanması, anlaşma sonra dünyanın en büyük yatırım bankasının Ethereum ekosistemine daha fazla yatırım yapması bekleniyor.

Ether’in Fiyatı Yedi Ayın En Yüksek Seviyesinde

Ether’in fiyatı üst üste yedi hafta boyunca yükseldi ve 13 Şubat’ta 274 dolara kadar çıkarak geçen yılın Temmuz ayından bu yanaki en yüksek seviyeye ulaşmış oldu. Analistlere göre, Ether’in fiyatı bu hafta ve bir sonraki dönemde yeşil kapanışlar yapmayı başarırsa, yeni bir ATH’ye doğru büyük bir ralli yapabilir.

Ayrıca, fiyat artışına ağ kullanımı da eşlik ediyor. Glassnode’un verilerine göre, günlük kullanılan toplam gas miktarı geçen yılın Eylül ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

DeFi’de 1 Milyar Dolar Aşıldı

Belki de bugünlerde en çok duyulan kavramlardan bir tanesidir DeFi. Merkeziyetsiz finans anlamına gelen bi DeFi uygulamalarına kitlenen fon miktarı ilk kez 1 milyar doları geçti (şu anda 1.15 milyar dolar). Ether, DeFi’de kilitli toplam fon miktarının yaklaşık yüzde 70’ini oluşturuyor. DeFi’nin başarısının Ethereum’un potansiyelini ortaya çıkaracağı konuşuluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner