Yükleniyor...

Bitcoin’e İlgili 2 Yılın En Yüksek Seviyesinde!

Gelen son veriler, Bitcoin'in (BTC) 10 bin doları geçmesinin insanların dikkatini çektiğini ve en büyük kripto para birimine olan ilgilinin iki yılın en yüksek seviyelerine geldiğini gösteriyor.

Bitcoin 10

Gelen son veriler, Bitcoin’in (BTC) 10 bin doları geçmesinin insanların dikkatini çektiğini ve en büyük kripto para birimine olan ilgilinin iki yılın en yüksek seviyelerine geldiğini gösteriyor. Bitcoin’e olan ilgideki benzer bir artış kripto paranın tarihi rekoru olan 20 bin dolara ulaştığında görülmüştü.

Günlük 75 Bin Bitcoin Tweet’i

İzleme kaynağı Bitinfocharts’tan elde edilen veriler, Şubat ayında Twitter’da Bitcoin’e ilginin iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koyuyor. 2 Şubat’ta Bitcoin’le ilgili atılan tweet sayısı 75 bine ulaştı.

Bitcoin Tweet Sayısı

Bu, kripto paranın tarihi rekoru olan 20 bin dolara ulaştığı dönemlerdeki seviyelere karşılık geliyor. Öte yandan o dönem en büyük kripto para biriminin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyelerinde seyrederken bugün 10 bin dolar seviyesinde seyrediyor.

Google Trends Verileri de İlginin Arttığını Gösteriyor

Google’dan elde edilen veriler de Bitcoin’e ilginin arttığını gösteriyor. Bunun yanında, Litecoin, Ethereum ve Ripple’ın da aralarında bulunduğu diğer kripto para birimleriyle ilgili aramalar da son aylarda artmış durumda.

Bitcoin şu anda, 9 bin doların hemen altında işlem görüyor. Bu rakamın da yaklaşık 18 ay öncesiyle aynı olduğu belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner