Yükleniyor...

Bitcoin Cash Hard Fork’u Gerçekleşti! Şimdi BCH Hash Savaşı Başlıyor

Dakikalar önce dördüncü en büyük kripto para birimi Bitcoin Cash ağını en az iki rakip sürüme ayıran Hard Fork gerçekleşti.

Bitcoin Cash Hard Fork 2

Dakikalar önce dördüncü en büyük kripto para birimi Bitcoin Cash ağını en az iki rakip sürüme ayıran Hard Fork gerçekleşti. Birincil yazılım istemcileri Bitcoin ABC (BCHABC) ve Bitcoin SV (BCHSV) oldu.

Bitcoin Cash ağı, BCHABC ve BCHSV zincirleri 556767 bloğunda ayrıldığında Hard Fork gerçekleşmiş oldu. Bitcoin.com, BCHABC kurallarına göre ilk iki bloğu çıkarırken, BCHSV yazıyı hazırladığımız sırada henüz farklı bloğunu çıkarmayı başarabilmiş değil.

Hard Fork’a neden olan BCHABC, ekonomik ve toplumsal destek metriklerine göre önemli bir avantaj sağladı. Tüm BCH düğüm operatörlerinin yaklaşık dörtte üçü ABC’yi çalıştırırken yalnızca yüzde 8’i SV’yi çalıştırıyor. Benzer şekilde Pre-Fork vadeli işlem piyasalarında BCHSV 80 dolar, BCHABC ise 320 dolar ile fiyatlandı. Üstelik BCH destekli şirketlerin çoğu, en kısa süre içinde BCHABC’yi “bitcoin cash” etiketi ve “BCH” listesi altında listeleyeceklerini duyurdular.

Bitcoin SV taraftarları, tehdit altında olmanın ötesinde BCHABC’ye saldırmak için bu üstün hash gücünü kullanacaklarını açık bir şekilde ilan ettiler.

Son zamanlarda Bitcoin ABC’yi destekleyen Roger Ver, şirketine ait Bitcoin.com’da Bitcoin’de (BTC) yöneltilen karma güç dahil olmak üzere madencilik havuzundaki tüm karma gücün geçici olarak BCHABC zincirine taşınmasıyla mücadele etmeye çalıştı.

BitMEX baş araştırmacısı Jonathan Bier, ekonomik çoğunluğun nihai olarak kazanacağını, madencilerin BCHSV zincirini süresiz olarak kaybetmekten ziyade çabucak terk edeceğini öngörüyor.

Bitcoin ABC lideri geliştirici Amaury Séchet, SV destekli madencilerin ağına başarılı bir şekilde saldırılar düzenlemesi durumunda ABC zincirini korumak için değişen BCH’nin Proof-of-Work (PoW) karma algoritmasını bir “nükleer seçenek” olarak nitelendirmeyi reddetti

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner