Yükleniyor...

Bitcoin Cash Topluluğu için Yeni Uygulama Kütüphanesi

Yazılım geliştiricisi Brenton Gunning, Bitcoin Cash (BCH) topluluğu için Rust programlama dilinde yazılmış yeni bir BCH kütüphanesi geliştirdiğini duyurdu.

Bitcoin Cash Topluluğu

Yazılım geliştiricisi Brenton Gunning, Bitcoin Cash (BCH) topluluğu için Rust programlama dilinde yazılmış yeni bir BCH kütüphanesi geliştirdiğini duyurdu. Yeni kütüphane, geliştiricilerin BCH uygulamalarında ve Rust kodlama ortamında yazılan platformlarda çalışabilmelerini sağlıyor.

Bitcoin Cash topluluğu için farklı bir kodlama dilinde yazılmış başka bir BCH kütüphanesi tanıtıldı. Sistem programlama ortamı Rust, C ++ koduna benzer bir sözdizimi ve orijinal olarak Graydon Hoare tarafından geliştirildi. Gunning’in Rust-BCH 0.1.0 adlı projesi, protokol mesajları, adres oluşturma, mainnet ve testnet desteği, işlem imzalama, script değerlendirme, cüzdan anahtar türetme ve daha fazlasını içeren bir kütüphane.

Reddit’te açıklama yapan Gunning, “Bugün Rust ile Bitcoin Cash’de uygulamalar geliştirmek için yeni bir kütüphane olan Rust-BCH 0.1.0’ı serbest bırakıyorum” dedi. Gunning, Mevcut Rust kütüphanelerinin genel olarak eksik olduğunu, yayınladığı yeni kütüphane ile bu eksikliklerin giderildiğini söylüyor.

Bitcoin Cash Uygulama Çeşitliliği Giderek Artıyor

Gunning, Rust’un “hızlı ve düşük seviyeli, aynı zamanda çok güvenli ve öngörülebilir” bir programlama dili olduğuna inanıyor. Geliştiricinin yaptığı açıklamada, Rust’un BCH uygulamaları için “harika bir uyum” içinde olduğunu düşündüğü ve daha fazla programcının bu kodlama dilini kullandığını görmeyi umduğunu belirtti.

Rust-BCH Github reposunun Rust-Bitcoin protokolüyle hiçbir bağı bulunmuyor, ancak kütüphanenin yapabileceği her şeyi ve daha fazlasını yapabiliyor. Gunning’in reposu ayrıca, Rust dilini kullanan Parite ve Bitcrust gibi diğer BCH projeleri ile birlikte kullanılabiliyor. Repoya ek olarak Gunning, Rust-BCH belgelerini örneklerle yayınladı.

Bitcoin Cash ağı, yakın zamanda başlatılan birçok dilde yazılmış bir dizi kütüphane ve tam düğüm projelerini gördü. Bitcoin ABC, Unlimited ve SV gibi istemciler, orijinal istemciyi serbest bırakırken kullanılan Satoshi C programlama dilinde yazıldı. Bcoin istemcisi, Javascript / NodeJS ile oluşturulmuş Bitcoin Cash için tam bir düğüm ve kütüphane sunuyor.

Tüm bunlarla birlikte Gunning, Bitcoin SV’ye destek verdiğini de açıkça gösteriyor. Reddit’teki BCH topluluğu başka bir BCH uygulamasını görmekten memnuniyet duydu ve Gunning’in duyurusuna büyük ilgi gösterdiler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner