Bitcoin Cash Topluluğu için Yeni Uygulama Kütüphanesi

Ana Sayfa » Kripto Paralar » Bitcoin Cash (BCH) » Bitcoin Cash Topluluğu için Yeni Uygulama Kütüphanesi
Bitcoin Cash Topluluğu için Yeni Uygulama Kütüphanesi
8 Kasım 2018 - Yazar: - Kategori: Bitcoin Cash (BCH)

Yazılım geliştiricisi Brenton Gunning, Bitcoin Cash (BCH) topluluğu için Rust programlama dilinde yazılmış yeni bir BCH kütüphanesi geliştirdiğini duyurdu. Yeni kütüphane, geliştiricilerin BCH uygulamalarında ve Rust kodlama ortamında yazılan platformlarda çalışabilmelerini sağlıyor.

Bitcoin Cash topluluğu için farklı bir kodlama dilinde yazılmış başka bir BCH kütüphanesi tanıtıldı. Sistem programlama ortamı Rust, C ++ koduna benzer bir sözdizimi ve orijinal olarak Graydon Hoare tarafından geliştirildi. Gunning’in Rust-BCH 0.1.0 adlı projesi, protokol mesajları, adres oluşturma, mainnet ve testnet desteği, işlem imzalama, script değerlendirme, cüzdan anahtar türetme ve daha fazlasını içeren bir kütüphane.

Reddit’te açıklama yapan Gunning, “Bugün Rust ile Bitcoin Cash’de uygulamalar geliştirmek için yeni bir kütüphane olan Rust-BCH 0.1.0’ı serbest bırakıyorum” dedi. Gunning, Mevcut Rust kütüphanelerinin genel olarak eksik olduğunu, yayınladığı yeni kütüphane ile bu eksikliklerin giderildiğini söylüyor.

Bitcoin Cash Uygulama Çeşitliliği Giderek Artıyor

Gunning, Rust’un “hızlı ve düşük seviyeli, aynı zamanda çok güvenli ve öngörülebilir” bir programlama dili olduğuna inanıyor. Geliştiricinin yaptığı açıklamada, Rust’un BCH uygulamaları için “harika bir uyum” içinde olduğunu düşündüğü ve daha fazla programcının bu kodlama dilini kullandığını görmeyi umduğunu belirtti.

Rust-BCH Github reposunun Rust-Bitcoin protokolüyle hiçbir bağı bulunmuyor, ancak kütüphanenin yapabileceği her şeyi ve daha fazlasını yapabiliyor. Gunning’in reposu ayrıca, Rust dilini kullanan Parite ve Bitcrust gibi diğer BCH projeleri ile birlikte kullanılabiliyor. Repoya ek olarak Gunning, Rust-BCH belgelerini örneklerle yayınladı.

Bitcoin Cash ağı, yakın zamanda başlatılan birçok dilde yazılmış bir dizi kütüphane ve tam düğüm projelerini gördü. Bitcoin ABC, Unlimited ve SV gibi istemciler, orijinal istemciyi serbest bırakırken kullanılan Satoshi C programlama dilinde yazıldı. Bcoin istemcisi, Javascript / NodeJS ile oluşturulmuş Bitcoin Cash için tam bir düğüm ve kütüphane sunuyor.

Tüm bunlarla birlikte Gunning, Bitcoin SV’ye destek verdiğini de açıkça gösteriyor. Reddit’teki BCH topluluğu başka bir BCH uygulamasını görmekten memnuniyet duydu ve Gunning’in duyurusuna büyük ilgi gösterdiler.

Yazar Hakkında

Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Para Fiyat
bitcoin
Bitcoin (BTC)
₺30,163.49
ethereum
Ethereum (ETH)
₺963.82
ripple
XRP (XRP)
₺2.56
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH)
₺2,250.53
eos
EOS (EOS)
₺24.89
stellar
Stellar (XLM)
₺1.31
litecoin
Litecoin (LTC)
₺233.07
tether
Tether (USDT)
₺5.27
cardano
Cardano (ADA)
₺0.336
monero
Monero (XMR)
₺473.00
dash
Dash (DASH)
₺750.61
iota
IOTA (MIOTA)
₺2.27
tron
TRON (TRX)
₺0.1033
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC)
₺41.39
neo
NEO (NEO)
₺69.64
binance-coin
Binance Coin (BNB)
₺43.41
tezos
Tezos (XTZ)
₺6.03
nem
NEM (XEM)
₺0.512
vechain
VeChain (VET)
₺0.04248
dogecoin
Dogecoin (DOGE)
₺0.01458
© Copyright 2018 Coinkolik - Tüm Hakları Saklıdır.

Send this to a friend