Yükleniyor...

Eski Google CEO’su Eric Schmidt: Ethereum’un Büyük Potansiyeli Var

Google'ın eski CEO'su milyarder Eric Schmidt, San Francisco'da Village Global'in ev sahipliğini yaptığı ekonomist Tyler Cowen ile canlı bir etkinlik sırasında kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgili konuştu.

118EF4CC 2198 44D9 9C3C CAB894E793D2

Google’ın eski CEO’su milyarder Eric Schmidt, San Francisco’da Village Global’in ev sahipliğini yaptığı ekonomist Tyler Cowen ile canlı bir etkinlik sırasında kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgili konuştu. Schmidt, Ethereum’un keşfedilmemiş potansiyeli olduğunu dile getirerek Bitcoin ve Blockchain tutkusunu açığa vurdu.

Schmidt: Ethereum’un Büyük Potansiyeli Var

Blockchain’in abartıldığını ya da alt edildiğini düşünüp düşünmediği sorulduğunda Schmidt, “Kamu için abartılıyor. Teknik kullanımında, eh evet.” dedi. Schmidt ayrıca, “Bugün Blockchain, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için harika bir platform. Ve insanların birbirlerine güvenmediği özel bankacılık işlemleri için harika bir platform.”

Schmidt, Ethereum’la heyecan verici gelişmelerin gerçekleştiğine inanıyor.

Schmidt, “Bence en ilginç olan şey, Blockchain’in üstündeki yürütmenin başlangıcıdır. Bunun en belirgin örneği Ethereum’un kabiliyetidir.” dedi.

Ve eğer Ethereum küresel senkronizasyonunu gerçekleştirmek için bir yol bulabilirse, bu oldukça güçlü bir platform. Bu gerçekten yeni bir buluş.

2014 yılında Schmidt: Bitcoin İnanılmaz Bir İlerleme

İlginçtir ki Eric Schmidt, Bitcoin’e ilk inanan isimlerdendi. 2014 yılında Bitcoin için “muazzam bir potansiyeli olan eşsiz bir teknolojik geliştirme” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Schmidt, “Bitcoin dikkat çekici bir kriptografik başarıdır. Dijital dünyada kopyalanamayan bir şey yaratma yeteneği muazzam bir değere sahip.” dedi ve şöyle devam etti: “Bitcoin mimarisi inanılmaz bir ilerlemedir. Pek çok insan bunun üzerine iş yapacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner