Yükleniyor...

Bitcoin Dolandırıcıları, Valorant Hesabını Ele Geçirdi

Popüler oyun Valorant'ın YouTube hesabının Bitcoin (BTC) dolandırıcıları tarafından ele geçirildiği bildirildi.

Bitcoin Dolandiricilari Valorant Hesabini Ele Gecirdi

Popüler oyun Valorant‘ın YouTube hesabının Bitcoin (BTC) dolandırıcıları tarafından ele geçirildiği bildirildi.

Sosyal medya, geniş bir kitleye kolay ulaşım fırsatı sağlaması nedeniyle, kripto dolandırıcılıklarının hedefi haline geliyor. Genellikle nitelikli hesapları hedefleyen dolandırıcılar, sahte kampanyalar yayınlıyor. Bu olaylardan bir yenisi de popüler savaş oyunu Valorant’ın YouTube hesabının hacklenmesiyle yaşandı.

Bitcoin Dolandırıcıları, Valorant’ın YouTube Hesabını Hedef Aldı

Valorant Şampiyonlar Turu‘nun resmi YouTube hesabı, BTC dolandırıcılığı için saldırıya uğradı.

Gazeteci George Geddes, Twitter hesabı üzerinden Valorant resmi YouTube kanalında, Elon Musk‘ın yer aldığı bir dolandırıcılık videosu yayınlandığını duyurdu. Sahte yayın, yatırım şirketi ARK Invest’in, Musk ile Temmuz ayında gerçekleştirdiği panelden bir video içeriyordu.

İsmi ARK Invest CEO [LIVE] olarak değiştirilen kanalda dolandırıcılık amacıyla video yayınlandıktan sonra Valorant, kanalı geri aldı ve kaldırılan videoları da yükledi.

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak ve Ripple, geçmişte kripto dolandırıcılıklarıyla baş edemediği için YouTube’a dava açtı. Wozniak, bir California yargıcının video barındırma platformunun platformuna yüklenen içerikten sorumlu tutulamayacağına karar vermesiyle davasını kaybetti. Ripple da YouTube’a karşı açtığı davayı düşürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner