Yükleniyor...

Bitcoin Madencisi HIVE, Varlıklarını Büyütüyor

Bitcoin madencisi HIVE Blockchain, Ekim ayında 307 adet Bitcoin (BTC) üreterek varlığını 68 milyon dolara çıkardı.

Bitcoin Madencisi HIVE Varliklarini Buyutuyor

Bitcoin madencisi HIVE Blockchain, Ekim ayında 307 adet Bitcoin (BTC) üreterek varlığını 68 milyon dolara çıkardı.

Kripto ayı piyasasının da etkisiyle madencilik şirketlerinde çalkantı devam ediyor. Küresel madencilik şirketi Compute North, 200 farklı alacaklıya 500 milyon dolar borçlanarak iflas bayrağını açtı. Bitcoin tarafında yaşanan büyük düşüş ve likidite kaybı, madencileri de olumsuz etkiledi. Yapılan harcamaları karşılayamayan şirketler, devamlılık sağlayamıyor. Ancak piyasanın bu durumunda, HIVE Blockchain bir adım öne çıktı. Madencilik şirketi elindeki BTC varlığını 3.331 adete çıkardı.

HIVE Blockchain Madenciliğe Odaklandı

HIVE Blockchain, geçtiğimiz ay 307 adet BTC kazdığını duyurdu. Şirket geçen ay, ASIC madencilik operasyonlarından 262 adet BTC elde etti. GPU üretiminden ise şirketin kasasına 45 adet BTC girdi.

Şirket yayımladığı raporda, herhangi bir borç ödemesi olmadığının altını çizdi. Ekim ayında günde ortalama 9.9 adet BTC üreten şirket, aylık ortalama 2.67 Exahash oranına ulaştı.

HiveBlockchain

HIVE Yönetim Kurulu Başkanı Frank Holmes, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Ağ zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesinde olsa bile, küresel ağın yaklaşık yüzde 1’i olan ayda 300’den fazla Bitcoin üretmekten çok mutluyuz. Ekim ayında günde ortalama 9.9 Bitcoin ürettik.”

Holmes, Bitcoin varlıklarının tehlikeye düşmeden olumlu ölçüde büyümeye devam ettiğini aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner