Yükleniyor...

Bitcoin Düşüyor! Piyasada Son Durum – 29 Ağustos 2022

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 1,55 yükselerek 1 trilyon dolar psikolojik desteğinin altında 993 milyar dolara geldi.

Bitcoin Dusuyor Piyasada Son Durum 29 Agustos 2022

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 1,55 yükselerek 1 trilyon dolar psikolojik desteğinin altında 993 milyar dolara geldi. Piyasada fiyat dalgalanmalarına neden olan bu hacim değişimleri kripto para piyasasını zorlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Fed başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları kripto para piyasalarında olumsuz karşılandı. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche‘taki (AVAX) fiyat hareketini beraber inceleyelim. Bitcoin hangi seviyede? Bitcoin‘de son durum ne? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Avalanche‘taki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 1,63’lük yükselişle başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin 20 bin dolar desteğini kaybetti. Bitcoin‘in 20 bin dolar desteğini kaybetmiş olması piyasadaki başka varlıklarda da düşüşe sebep oldu. Bitcoin şu anda kritik bölgesinin altında kararsız seyrine devam ediyor. Bitcoin’in bu düşüşünde Fed başkanı Jerome Powell‘ın açıklamaları etkili oldu. Powell’ın faiz artırımlarına devam edeceklerini açıklaması kripto piyasasında düşüşlere sebep oldu.

btc 4 saatlik 11
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için bir sonraki hedef 20 bin dolar seviyesi. Bitcoin’in 20 bin dolara tutunması ve buradan bir yükseliş hareketi başlatması piyasa açısından oldukça kritik. Eğer buradan bir düşüş göreceksek düşüş bölgesi 17 bin dolar bölgesi olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 19 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, güne yüzde 1,3’lük yükselişle başladığını görüyoruz. Ethereum da aynı Bitcoin gibi kararsız seyrettiği fiyat bandında günü yükselişle karşıladı. Ethereum’daki grafik de Bitcoin’e benzer halde. Ethereum ise1500 dolar desteğini kaybetmiş halde. Merge haberleriyle iyi bir ivme yakalayarak 1900 dolar seviyesini gören ETH şu anda bu fiyat bandını kaybetmiş durumda. Ethereum’un bu ara banttaki minör direnci olarak 1400 dolar bölgesini gösterebiliriz.

eth 4 saatlik 11
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1500 dolar seviyesi diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.440 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Avalanche (AVAX) Son Durum

Kripto piyasasının en popüler 16. coini olan AVAX, haftaya hareketli başladı. Crypto Leaks’ten gelen iddialar AVAX cephesinde hareketliliğe sebep oldu. AVAX, kripto para piyasasındaki düşüşten etkilendi ve 19 dolar bandındaki minör desteğini kaybetti. Ayrıca kendi özelindeki hareketlilik de AVAX’ın düşüşünde rol oynadı diyebiliriz.

avax 4 saatlik 2
Avalanche’ın 4 saatlik grafiği

AVAX, 19 dolar seviyesini kaybetti ve kararsız fiyat hareketine 17 dolardan devam ediyor. AVAX’taki bir sonraki hedef 19 dolar desteğini geri alması denebilir. AVAX, yazı yazıldığı an itibariyle 17 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner