Yükleniyor...

Bitcoin Eğitimleri Yaygınlaşmaya Devam Ediyor

Kripto para birimlerinin benimsenmesi hızla artmaya devam ettikçe, Bitcoin (BTC) eğitimi veren kurumların sayısı çoğalıyor.

Bitcoin Egitimleri Yayginlasmaya Devam Ediyor

Kripto para birimlerinin benimsenmesi hızla artmaya devam ettikçe, Bitcoin (BTC) eğitimi veren kurumların sayısı çoğalıyor.

Kripto sektörünün benimsenme ve kullanım oranlarında artış görülmeye devam ediyor. Birçok ülkede, kripto paraların temelini oluşturan blockchain girişimleri önemli ilerlemeler kaydetti. Geçtiğimiz günlerde El Salvador, çocuklara Bitcoin eğitimi vermeye başladı.Yeni bir adım da ABD’nin en büyük kolejlerinden birinde atıldı.

Bitcoin Eğitimlerinin Sayısı Artıyor

ABD Koleji Texas A&M, 74 binden fazla öğrencisine Bitcoin (BTC) eğitimi veren en son kurumlardan biri oldu.

Texas A&M Mays Business School’dan Doçent Korok Ray tarafından yapılan duyuruya göre; 17 Ocak’ta Bahar Dönemi başladığında Mühendislik Fakültesi ve Mays Business School’daki öğrencilere “Bitcoin Protokolü” dersi verilecek.

urfa kripto para egitim

Bitcoin Programlama’nın, öğrencilerin sıfırdan bir Bitcoin kitaplığı oluşturmayı öğrenecekleri Bitcoin Protokolünü izleyeceğini belirtildi. Öğrenciler genel olarak, Bitcoin’in ne olduğu konusunda, yarılanmalar ve kullanım alanları konusunda ve ağ yapıları hakkında eğitilecek.

Kripto para birimi eğitimleri veren diğer kurumlar arasında Harvard Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Oxford Üniversitesi, Singapur Ulusal Üniversitesi, Cornell Üniversitesi ve California Berkeley Üniversitesi bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner