Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin En Çok Hangi Dillerde Konuşuluyor? Bakın Türkçe Kaçıncı Sırada

Bitcoin En Çok Hangi Dillerde Konuşuluyor? Bakın Türkçe Kaçıncı Sırada

ABONE OL:google-news

Data Pool isimli veri sağlayıcısı, son 7 gün içinde Twitter’da Bitcoin’in en çok hangi dillerde konuşulduğuna dair bir grafik yayınladı.

Data Pool tarafından yayınlanan grafik, Bitcoin ile ilgili Tweetlerin dil dağılımını gösteriyor. Bu gibi grafikler Bitcoin’in ülke bazında popülaritesi hakkında fikir sunsa da aslında, İngilizcenin genel olarak tüm dünyada kullanımı göz önüne alındığı zaman çok da sağlıklı bir popülarite hesabı sunamayacağını ifade edebiliriz.

Şimdi gelin birlikte Bitcoin en çok hangi dillerde konuşuluyormuş bakalım:

Btc Twitter Insight Language 7 Days 20201123
Kaynak: Data Pool

Grafiğe göre birinci sırada İngilizce yer alıyor. Son 1 günde İngilizce dilinde atılan tweet sayısı 1.296.924. Bu %79 gibi çok yüksek bir orana tekabül ediyor. İkinci sırada ise belirlenemeyen diller yer alıyor. Bunun oranı ise %6. %4’lük oranla Japonca ve diğer diller bir sonraki sırayı oluşturuyor. Japonca atılan Bitcoin tweet’lerinin sayısı ise 60.474.

Japoncayı %3 oranıyla İspanyolca takip ediyor. İspanyolcadan sonra ise %2’lik oranla Türkçe geliyor. Bitcoin hakkında Türkçe atılan tweet sayısı ise 36.869. Son olarak Türkçeyi %1 oranla Hintçe izliyor. Hindistan’ın kripto paralara olan ilgisini bilmemize rağmen %1’lik rakamın düşük geliyor. Ama bu olağan. Çünkü Hindistan’ın resmi dillerinden birisi de İngilizce. Bu nedenle bu grafiğin, veri firmasının ifadesinin aksine ülkeler bazında Bitcoin popülaritesi konusunda çok bir şey söylemesini beklememiz mümkün değil.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar