Yükleniyor...

Bitcoin, Ethereum ve Avalanche Analizi – 14 Kasım 2022

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 1,3'lük yükselişle 876 milyon dolara geldi.

bitcoin 3

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 1,3’lük yükselişle 876 milyon dolara geldi. FTX’in likidite sorunları yaşaması ve ardından Binance’ten destek araması ancak bu işin gerçekleşmemesi kripto paralara ciddi zarar verdi. Üstüne üstlük FTX’in iflas açıklaması ve hacklendi iddiaları da kripto yatırımcılarına ciddi zarar verdi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve AVAX‘taki fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum hangi seviyede? AVAX‘taki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1,5 değer kazandı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, uzun süredir hareketine devam ettiği 19-20 bin dolarlık bandından ciddi bir düşüş yaşadı. FTX’in iflası ve hacklenmesi derken kripto para piyasasında sular hiç dinmedi. Buna bağlı olarak da piyasa düşmeye devam etti. Bitcoin bulunduğu hareket bölgesiyle itibariyle fiyat seyrine 16-17 bin dolardan devam ediyor.

btc gunluk 6
Bitcoin’in günlük grafiği

Bitcoin‘in bu seviyelerden gelecek haber akışıyla beraber yönünü belirlemesini bekleyeceğiz. BTC’de de devam edecek bir düşüş olacaksa eğer bir sonraki durak 15-16 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 18 bin dolar bandına tutunmanı ardından 19-20 bin dolar bölgesini denemek olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 16-17 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

FTX’in iflasını açıklaması ardından da hacklendi iddialarının gündeme gelmesiyle Ethereum da ciddi düşüş kaydetti. Buna karşın Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 2,7’lik yükseliş yaşadığını görüyoruz.

eth gunluk 6
Ethereum’un günlük grafiği

Ethereum’da bir sonraki hedef 1200-1300 dolar bölgesinde tutunmak diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1100 dolar bandı olabilir. Yazı hazırlandığı an itibariyle Ethereum 1.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi

Kripto piyasasının en popüler 20. coini olan AVAX, FTX’in iflasını açıklamasının ardından tam yükselişe geçecekken diğer kripto paralar gibi düşüş yaşadı. CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 4,9 yükseliş yaşadı.

avax gunluk 1

AVAX, an itibariyle 13,4 dolarda seyrediyor. AVAX’taki bir sonraki hedef 13,7 desteğine tutunması denebilir. Önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler yönü belirlemede rol oynayacak. AVAX, yazı yazıldığı an itibariyle 13,4 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner