Yükleniyor...

SafeMoon Coin Nedir?

SafeMoon, merkezi olmayan bir DeFi platformu olarak bilinmektedir.

safemoon

SafeMoon, merkezi olmayan bir DeFi platformu olarak bilinmektedir. CEO’su John Karony olup, 8 Mart 2021 tarihinde işlem görmeye başlamıştır. SafeMoon, dağıtılmış defter teknolojisine dayanmaktadır.

SafeMoon, Binance Smart Chain blok zincirinde başlatılan bir kripto para birimidir. Protokolün stake ve likidite havuzlarının desteklenmesi adına kullanılmaktadır. SafeMoon, kripto para ekosistemindeki Ethereum standartlarını genişletmek için tasarlanmış kripto para birimlerindendir.

SafeMoon, kripto teknolojisinden yeni değer türleri elde etmek ve giderek daha iyi kullanım için blok zinciri, ticaret ve NFT ürünleri oluşturmayı hedeflemektedir. SafeMoon platformu, NFT (takas edilmez token) değişimi ile birlikte yardım projeleri ve kripto eğitim uygulamaları geliştirmeyi planlamaktadır. Bu platformda token sahipleri, token sayısına göre SafeMoon token kazanabilecekleri bir sistemle karşılamaktadırlar.

SafeMoon’un her işlem sırasında yer alan üç işlevi vardır: Yansıma, LP Edinme ve Yakma.

  • Yansıma: Projenin teknik incelemesi, SafeMoon sahiplerinden madalyonun sahipleri arasında dağıtılan yaklaşık %5’lik bir işlem ücreti alındığını bildiriyor.
  • LP edinimi: Teknik inceleme, projenin bu ikinci temel bileşeninin, PancakeSwap ve diğer platformlardaki çeşitli likidite havuzlarına verilecek olan yaklaşık %5’lik işlem ücretleri talep ettiğini de ortaya koydu.
  • Token yakma: Projenin teknik incelemesi, ana ağda gerçekleşen her işlemin %10 vergilendirildiğini de gösterdi. Buradaki fikir, verginin %5’inin yansıma ödülleri olarak, diğer %5’inin ise likidite havuzlarına gitmesidir. Likidite havuzlarına giden %5’in yarısı, SafeMoon ve Binance token çiftinin likiditesini garanti altına almak için Binance Coin’e (BNB) dönüştürülür.
safemoon 1

SafeMoon Coin Avantajları Nelerdir?

SafeMoon Coin’in avantajları şu şekildedir:

  • SafeMoon kullanıcıları HODL süresince gerçekleşen her işlemden %5 olmak üzere dağıtılan ödüller ile pasif gelir elde edebilirler.
  • Statik ödüller ile ticaret hacmine göre belirlenen ödüller, platformdaki token ticaretini teşvik eder.
  • Ticareti yapılan tokenın hacmine bağlı hale getirilen ödüle dayanan statik ödüller fikrini kullanır.
  • Yansıma mekanizması, SafeMoon sahiplerinin tokenlarını daha uzun süre tutmalarını (HODL) teşvik eder.
  • Otomatik LP’si ile token sahipleri için bir fiyat tabanı sağlar ve protokole istikrar kazandırır.
  • Manuel yakma stratejisi ile enflasyonun yol açacağı fiyat aşınmasının önüne geçilir.
  • Lansmanından önce geliştirici cüzdanındaki tüm token’lar yakılmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner