Yükleniyor...
Sponsored

Canaan’ın Geliri Yüzde 88 Düştü

Zorlu piyasa koşulları Bitcoin (BTC) madencilik ekipmanları üreticisi Canaan'ın üçüncü çeyrek raporuna gelirde yüzde 88 düşüş olarak yansıdı.

Madencilik Havuzu

Zorlu piyasa koşulları Bitcoin (BTC) madencilik ekipmanları üreticisi Canaan‘ın üçüncü çeyrek raporuna gelirde yüzde 88 düşüş olarak yansıdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi olan Canaan’ın üçüncü çeyrek verileri gelirin 8,6 milyon dolara düştüğünü gösterdi. Bitcoin’in fiyatının bir türlü topluluğun istediği fiyatlara gelmemesi ve ayı piyasasının sürmesi sebebiyle bu fiyat aralığı kripto para ve Blockchain paydaşlarına zarar verdi.

Canaan’ın Üçüncü Çeyrek Verileri Gelirde Düşüşü İşaret Etti

Bitcoin’in 16 bin dolar seviyesine kadar gerilemiş olması Blockchain paydaşlarına zarar olarak yansıdı. Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi Canaan’ın üçüncü çeyrek raporu gelirlerin yüzde 88 oranında düştüğünü gösterdi.

Pekin merkezli firma yaptığı açıklamada, satılan toplam bilgi işlem gücünün yüzde 48,5 düşüşle 3,5 milyon terahash’e, gelirin ise yüzde 26 düşüşle 978,2 milyon yuan’a düştüğünü söyledi.

CEO Nangeng Zhang yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Bitcoin fiyatı dalgalandığı ve son zamanlarda yaklaşık 16 bin dolara düştüğü için Bitcoin madencilik piyasası üçüncü çeyrekte kötüleşti. Olumsuz piyasa dinamikleri, Bitcoin madencilerinin gelirlerini ve nakit akışlarını önemli ölçüde engelledi. Madenciler bilgi işlem gücü taleplerini kısmak zorunda kaldıklarından, buna karşılık olarak satış fiyatımızı düşürmek zorunda kaldık.”

Özellikle Eylül ayında iflas başvurusunda bulunan veri merkezi sağlayıcısı Compute North başta olmak üzere, birkaç madencilik firması son birkaç ayda sıkıntıyı hissederken, Argo Blockchain ve Core Scientific her ikisi de likidite sorunlarıyla karşı karşıya.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x