Yükleniyor...

Canaan’ın Geliri Yüzde 88 Düştü

Zorlu piyasa koşulları Bitcoin (BTC) madencilik ekipmanları üreticisi Canaan'ın üçüncü çeyrek raporuna gelirde yüzde 88 düşüş olarak yansıdı.

Madencilik Havuzu

Zorlu piyasa koşulları Bitcoin (BTC) madencilik ekipmanları üreticisi Canaan‘ın üçüncü çeyrek raporuna gelirde yüzde 88 düşüş olarak yansıdı.

Bir Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi olan Canaan’ın üçüncü çeyrek verileri gelirin 8,6 milyon dolara düştüğünü gösterdi. Bitcoin’in fiyatının bir türlü topluluğun istediği fiyatlara gelmemesi ve ayı piyasasının sürmesi sebebiyle bu fiyat aralığı kripto para ve Blockchain paydaşlarına zarar verdi.

Canaan’ın Üçüncü Çeyrek Verileri Gelirde Düşüşü İşaret Etti

Bitcoin’in 16 bin dolar seviyesine kadar gerilemiş olması Blockchain paydaşlarına zarar olarak yansıdı. Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi Canaan’ın üçüncü çeyrek raporu gelirlerin yüzde 88 oranında düştüğünü gösterdi.

Pekin merkezli firma yaptığı açıklamada, satılan toplam bilgi işlem gücünün yüzde 48,5 düşüşle 3,5 milyon terahash’e, gelirin ise yüzde 26 düşüşle 978,2 milyon yuan’a düştüğünü söyledi.

CEO Nangeng Zhang yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Bitcoin fiyatı dalgalandığı ve son zamanlarda yaklaşık 16 bin dolara düştüğü için Bitcoin madencilik piyasası üçüncü çeyrekte kötüleşti. Olumsuz piyasa dinamikleri, Bitcoin madencilerinin gelirlerini ve nakit akışlarını önemli ölçüde engelledi. Madenciler bilgi işlem gücü taleplerini kısmak zorunda kaldıklarından, buna karşılık olarak satış fiyatımızı düşürmek zorunda kaldık.”

Özellikle Eylül ayında iflas başvurusunda bulunan veri merkezi sağlayıcısı Compute North başta olmak üzere, birkaç madencilik firması son birkaç ayda sıkıntıyı hissederken, Argo Blockchain ve Core Scientific her ikisi de likidite sorunlarıyla karşı karşıya.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner