Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Fiyatı Son 12 Ayın En Yüksek Seviyesi Olan 8.750 Doları Aştı!

Bitcoin Fiyatı Son 12 Ayın En Yüksek Seviyesi Olan 8.750 Doları Aştı!

ABONE OL:google-news

Bitcoin fiyatı bugün sert bir şekilde yükselerek 8.750 doları aştı 8.800 doları gördü. Bir saatten daha kısa bir süre önce öncü kripto para biriminin fiyatı 8.000 dolara tutunmakta zorlanırken, şimdilerde 8.500 dolar bandını aşmış durumda.

Fiyat bir anda 600 dolardan fazla yükseldi ve 8.500 doları aşarak son 12 ayın en yüksek seviyesine çıkmış oldu. Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı Bitstamp’ta 8.640 dolardan el değiştiriyordu.

Fiyattaki bu hareketlilik yıllık Bitcoin grafiğinde yeşil bir mumun oluşmasını sağladı. Bu yeşil mum, bir yıl önce bugün Bitcoin alan yatırımcıların hepsinin şu anda karda oldukları anlamına geliyor.

Bitcoin, 2019’da yüzde 120’lik şaşırtıcı bir yükseliş yaşadı. Bu aşamadan itibaren muhtemelen boğaların hedefi daha da büyük. Boğalar, Aralık 2017’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmek için Bitcoin fiyatını 8.500 doların üstünde tutma mücadelesi verebilirler.

Bitcoin fiyatı bu ayın başlarında 7.000 doların altına düştüğünde eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, fiyattaki acı verici bir düzeltmeyle kripto para piyasasının gerçekten bir boğa koşusunda olup olmadığını saptama fırsatı vereceğini söylemişti:

Fiyattaki düşüş tersine dönerse ve son zamanların en yüksek seviyelerini geçerek yoluna devam edecek olursa, neredeyse 20.000 dolara kadar güçlü bir direnç seviyesi bulunmuyor.

Bitcoin fiyatındaki bugünkü artış piyasanın boğa koşullarını sağladığının bir göstergesi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar