Yükleniyor...

Bitcoin Her %30’luk Düşüşün Ardından Ortalama %153 Artıyor

Son veriler, Bitcoin’in yüzde 30 veya daha fazla oranda düşmesinin ardından sert bir ralli yaptığını ortaya koyuyor.

Bitcoin Fiyatı 4

Son veriler, Bitcoin’in yüzde 30 veya daha fazla oranda düşmesinin ardından sert bir ralli yaptığını ortaya koyuyor. Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı her düşüş sonrası ortalama olarak yüzde 153 artıyor. Bu veri boğa piyasasında değilken bile her zaman alım ve satım fırsatının olduğu gösteriyor.

Bir yıl süren ayı piyasasını takiben, Bitcoin’deki son ralli büyük bir düşüş bekleyen birçok trader’ı yanılttı. Analistler Bitcoin’in 8.300 dolar direncini kırdıktan sonra 6.000 dolara kadar düşebileceğini öngördü. Aşağı yönlü hafif bir hareket Bitcoin’e giriş yapmayan ve kısa vadeli işlemlerden kâr etmek için son şanslarının olduğunu düşünen trader’lar arasında büyük bir satın alım baskısına neden oldu. Nitekim beklenildiği gibi olmadı ve Bitcoin sert bir şekilde yükseldi ve kısa süre içinde 8.000 dolara tırmanmayı başardı.

Bazı uzmanlar güçlü bir boğa koşunun yakın olduğu konusunda hemfikir, ancak büyük bir düşüşün bir sonraki boğa koşusundan önce gelip gelmeyeceği konusunda bazı şüpheler var.

Popüler kripto para analisti ve trader’ı olan Josh Rager’a göre, en azından yüzde 30’luk bir geri çekilme öyle ya da böyle yaşanacak. Rager, dünyanın en büyük kripto para biriminin bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce birkaç güçlü düşüş yaşayabileceğine inanıyor.

Ayrıca Rager, son yükseliş trendinde fiyatta en az dokuz geri çekilme olduğunu belirtti. Yatırımcıların bu geri çekilmelerden faydalanmaları ve alım fırsatlarını kaçırmamaları gerekiyor. Analist, Bitcoin fiyatının her yüzde 30’luk düşüşün ardından ortalama yüzde 153 oranında artış gösterdiğini söyleyerek ilginç bir veriyi paylaştı.

Bitcoin’in yükselen fiyatı ilk defa işlem yapan trader’ların kâr etmesini engelliyor, ancak Rager kısa vadeli işlemlerle büyük kazançlar elde edilebileceği görüşünde.

Bir sonraki düşüş ve yükselişin Bitcoin’i nereye götüreceği sorusuna Rager, başlangıç olarak 9.200 ila 9.600 dolar arasını işaret ediyor. Ancak analist bu tahmininin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda emin olmadığının altını çiziyor.

Rager’ın aksine bazıları Bitcoin fiyatının 8.400 dolardan 6.400 dolara düşmesinin beklenen bir düzeltmeden ibaret olduğunu belirtiyor. Bitcoin, 24 Mayıs’ın ilk işlem saatlerinde 8.000 doları aşmayı başardı ve fiyatta yüzde 5 oranında bir düzeltme yaşandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner