Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Yeniden 9.200 Doların Altına Düştü! Sert Düşüş Yaklaşıyor mu?

Dün yaşanan Twitter skandalının ardından Bitcoin (BTC) fiyatında düşüş yaşandı.

bitcoin btc fiyatında

Dün yaşanan Twitter skandalının ardından Bitcoin (BTC) fiyatında düşüş yaşandı. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada lider kripto para birimi 9 bin 138 dolardan işlem görüyordu.

Birkaç zamandır 9 bin 200 – 9 bin 350 dolar bandında konsolide olan BTC, günlük grafikte aşırı satım bölgesinde fiyatlanıyor. BTC’de 9 bin 220 dolarlık desteğin kırılmasıyla beraber 9 bin 150 doların altına bir gerileme yaşandı. Analistler kripto para biriminde bir sonraki seviyenin 9 bin 70 dolar olabileceğini dile getiriyor.

Popüler teknik analist Aayush Jindal’a göre BTC’de 9 bin dolar ve 8 bin 800 dolarlık alanlarda önemli birkaç destek bulunuyor. Jindal ayrıca fiyatın yükselişe geçmesi için 9 bin 300 ve 9 bin 400 dolarlık zorlu dirençleri aşması gerektiğini dile getiriyor.

BTC Yükselir mi?

Lider kripto para biriminin, yükselmesine dair senaryolarda Jindal, direnç seviyesi olarak 9 bin 250 dolar, 9 bin 300 dolar ve 9 bin 500 dolarlık seviyeleri gösteriyor. Eğer kripto para birimi pozitif bir çıkış yakalarsa, ciddi bir ralli başlatabilir.

Popüler analist Josh Rager ise bir anket düzenledi. Rager, “BTC’nin 9 bin 200 dolarlık alana daha fazla tutunacağından emin değilim. Eğer bu seviye kırılırsa sizce düşüş mü yaşanır yükseliş mi?” ifadelerini kullandı.

Ünlü analist Timothy Peterson ise Twitter hesabından bir grafik paylaşarak, Bitcoin’in ağustos ayında yükseleceğini ve 10 bin dolara çıkacağını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner