Yükleniyor...

“Bitcoin Geliştiricileri İnsanları Kandırıyor”

Cyber Capital CEO’su Justin Bons, Bitcoin güncellemeleri ile ilgili bir yorum yaparak eleştiride bulundu.

bitcoin geliştiricileri insanları kandırıyor

Cyber Capital CEO’su Justin Bons, Bitcoin güncellemeleri ile ilgili bir yorum yaparak eleştiride bulundu. Bons, ağdaki bazı eksikliklere dikkat çekerek ölçeklendirme konusunda herhangi bir iyileştirme yapılmadığını iddia etti. Bons ayrıca BTC geliştiricilerinin popüler ödeme protokolü BIP70’i de kaldırdıklarını söyledi.

Bons’un bu yorumlarının üzerine Blockchain’in geliştiricilerinden Nikita Zhavoronkov da açıklama yaptı. Zhavoronkov, Bons’u destekleyerek Bitcoin’de 5 yıldır bir gelişme olmadığını, BTC geliştiricilerinin insanları adeta kandırdığını ifade etti. Ünlü isim şu ifadeleri kullandı: “5 yıldan fazla bir süredir Bitcoin için tek bir gerçek gelişme olmamıştır. Geliştiricilerin aslında yaptıkları tek şey Bitcoin’in büyümesini durdurmak ve mahremiyeti engellemektir.”

Tepki Gösteren de Oldu, Görüşlere Katılan da

Bons ve Zhavoronkov’un görüşlerine katılan birçok kişi varken aynı zamanda bu ifadeler eleştirilere de neden oldu. Twitter üzerinden tepkisini dile getiren bir kripto para takipçisi şu ifadeleri kullandı:

“Btc’nin en zor para olmasının nedeninin tam da bu olduğunu anlamak için çok fazla beyin gücüne ihtiyaç duyulmasa gerek. protokolü değiştirememek de, onu diğer tüm shitcoin’lerden benzersiz ve farklı kılan şeydir.”

Bunun dışında bir kısım kullanıcı da BTC ağında herhangi bir sorun olmadığını, eğer sorun olsaydı BTC geliştiricilerini bu sorunu gidereceğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner