Yükleniyor...

Bitcoin Halving Ethereum Fiyatını Daha Yükseklere Çıkarabilir Mi?

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) yeni zirvelere ulaşırken yatırımcıları büyük yatırımlar yapmaya itebilir.

Bitcoin Halving Ethereum Fiyatını Daha Yükseklere Çıkarabilir Mi

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) yeni zirvelere ulaşırken yatırımcıları büyük yatırımlar yapmaya itebilir. Ancak her şeye rağmen yatırımcılar çok dikkatli davranmalıdır.

COVID-19 salgını dünya ekonomileri üzerinde derin bir iz bıraktı. Ve henüz bitmedi. ABD Çalışma Bakanlığı, 3.2 milyon Amerikalı’nın daha işsizlik yardımı için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Borsalar endekste 100 puanlık bir kazanç sağlamak için mücadele ediyor. Kripto para piyasaları ise böyle bir zamanda bile yükselişine devam ediyor. BTC/USD kısa süre önce 10.000 doları geçti. ETH/USD 211 doların üzerinde. XRP/USD, LTC/USD gibi diğer kripto paraların hepsi son zamanların en yüksek seviyelerinin üzerinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH) Yakında Bir Düzeltme Görebilir

Ethereum’un günlük hareketi 207,21 dolar ile 217,08 dolar arasında. Önemli artış, şüphesiz yatırımcının ilgisini tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran 12 Mayıs’ta gerçekleşecek BTC yarılanmasıyla destekleniyor.

ETH/USD günlük grafiği Kaynak: TradingView.com
  • MACD hattı yakında sinyal hattının altından geçecek gibi görünüyor. Bu düşüş sinyali olarak algılanıyor. Bununla birlikte, mevcut sürekli yükseliş trendi ile bu ihtimal daha az olası görünüyor.
  • Ancak, biraz daha rasyonel düşünürsek, ETH/USD’nin yükselişi Bitcoin’deki trendi takip ediyor. Ve BTC’nin şu an için ticari kullanımı yok.

Makroekonomik Faktörler ETH/USD İçin Tabloları Değiştirebilir

ABD Başkanı Donald Trump, Çin hükümeti ile ticaret görüşmeleri yapmakta zorlandığını söyledi. Her iki ülkenin ekonomisine de önemli ölçüde yük binebilir.

ETH/USD’ye yatırım yapan yatırımcılar, kısa bir süre içinde sadece büyük getiri beklentisiyle büyük miktarda fon yatırıyorlar. Bazı yatırımcılar için bu kesinlikle iyi olabilir. Bununla birlikte, ortalama bir perakende yatırımcı için, işlerin çirkinleşmesi durumunda felaket olabilir ve BTC ve ETH yarılanmadan sonra düşmeye başlayabilir.

Bu nedenle, şimdilik, güvenli tarafta durmak ve BTC’nin bu çalkantılı sularda ne yapacağını görmek için yarılanmanın gerçekleşmesini beklemek akıllıca olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner