Yükleniyor...

Bitcoin Hareketinin, Satoshi’ye Ait Olduğunu Düşünmüyor

Birisi 11 yıldır aktif olmayan bir cüzdandaki Bitcoin’leri yeniden taşıdı.

adam back satoshi nakamoto olduğunu düşünmüyor

Birisi 11 yıldır aktif olmayan bir cüzdandaki Bitcoin’leri yeniden taşıdı. Bunun üzerine kripto para topluluğu bu kişinin Satoshi Nakamoto olabileceğini düşündü. Ancak Hashcash’in mucidi Adam Back bunun Satoshi Nakamoto olduğunu düşünmüyor. Back, attığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“İnsanların sakin olması gerekiyor. Eğer Satoshi kripto paralarını satacak olsaydı kesinlikle en son çıkarılan ve en anonim olanını satardı.”

Eski Bir Cüzdandan Taşındı

Dün, kripto para piyasası bilinen en eski Bitcoin cüzdanlarından birinden gönderilen Bitcoin işlemleriyle hareketlendi. Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden sadece birkaç hafta sonra 2009’da bir cüzdana 50 BTC gelmişti. Bu Bitcoin, son 11 yıldır bu cüzdandaydı, bugüne kadar. Yıllar boyunca, birçok kişi Nakamoto’nun gerçek kimliğini ortaya çıkarmaya ve yaklaşık bir milyon Bitcoin sakladığı farklı cüzdanları bulmaya çalıştı.

Patoshi Konusu

2019’da yazılan bir blog yazısı, Bitcoin madenciliği çalışmalarının başlangıcında, yazarın “Patoshi” adlı bir madencinin yaklaşık 1.1 milyon BTC çıkardığı sonucuna varmıştı. Gönderinin yazarı madencinin Nakamoto olabileceğini varsaymıştı. Bununla birlikte, blog gönderisinin kesin sonuçlar için yeterli sağlam kanıt içermediği de dile getiriliyor. Back, bu araştırmanın da sadece bir tahmin olduğunu, boş yere erken dönem madencilerinin afişe edileceğini söyledi.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner