Yükleniyor...

Bitcoin için o hedef heyecanlandırdı: Çok iddialı!

Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Mahika Sapra yakın zamandaki raporlarında Bitcoin için fiyat hedeflerini revize ettiler.

bitcoin sevinen insanlar

Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Mahika Sapra yakın zamandaki raporlarında Bitcoin için fiyat hedeflerini revize ettiler. Bu analistler ayrıca BTC’nin katlanarak artan fiyat artışına katkıda bulunabileceğine inandıkları faktörleri de özetlediler.

Chhugani ve Sapra, raporda BTC’nin 2025 yılına kadar 200.000 dolarlık bir döngünün zirvesine çıkacağını ve fiyatın 2033 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağını öngördü. Bernstein daha önce Bitcoin’in 2025 yılına kadar 150.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Ancak analistler hedeflerini revize ettiler.

bitcoin şirket

Bitcoin, MicroStrategy ve Spot ETF etkisiyle ipleri eline aldı

Araştırma firması, Spot Bitcoin ETF’lerinin etkileyici bir talep kaydetmeye devam edeceğini ve yönetim altındaki Bitcoin’in 2025 yılına kadar 190 milyar dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor; bu, fon sağlayan kuruluşların hâlihazırda yönettikleri 60 milyar dolarlık BTC’ye göre önemli bir artış.

Başka bir deyişle bu analistler, Spot Bitcoin ETF’leri ilgili ETF’leri için önemli miktarda kripto token biriktirmeye devam ettikçe dolaşımdaki Bitcoin’in büyük ölçüde düşeceğini göz önünde bulundurarak BTC fiyatının arz ve talep dinamiklerine yenik düşmesini bekliyor. Dahası, 2033’ten önce iki Bitcoin yarılanmasının gerçekleşmesi planlanıyor, bu durum madencilerin arzını daha da azaltıyor ve böylece BTC’nin 1 milyon dolara ulaşması yönündeki temel senaryoyu destekliyor.

Bu Berstein analistleri aynı zamanda MicroStrategy’de daha iyi bir derecelendirmeyle haber yapmaya başladılar. Yazılım şirketinin hisselerinin BTC’ye maruz kalması sayesinde 2.890 dolara yükselebileceğini tahmin ediyorlar. 2.890 dolara yükseliş, şu anda 1.500 dolar civarında değerlenen MicroStrategy hisseleri için yaklaşık %95’lik bir artışı temsil ediyor.

Araştırma firması, MicroStrategy’nin kendisini “dünyanın en büyük Bitcoin şirketini kurmaya” adadığını belirtti. Chhugani ve Sapra, yazılım şirketinin Ağustos 2020’den bu yana (BTC biriktirmeye başladığı zaman) “küçük bir yazılım şirketinden en büyük BTC holding şirketine” dönüştüğünü belirterek, bu şimdiye kadar meyvesini verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner