Yükleniyor...

Kripto endüstrisine ilham verdiler: İşte o 5 kadın!

Şu ana kadar olan faaliyetleriyle hangi kadınlar kripto para dünyasına yön verdi?

kripto kadın ilham vermek

Şu ana kadar olan faaliyetleriyle hangi kadınlar kripto para dünyasına yön verdi?

Kripto dünyasında devrim yaratan ve sektöre yön veren kadınların başarı hikayeleri, herkes için ilham kaynağı oluyor. İşte, kripto paralar, blokzincir ve fintech alanlarında çığır açan ve geleceği şekillendiren beş öncü kadın.

1- Meltem Demirörs

Daha önce gaz ve petrol sektöründe çalışmış olan Meltem DemirörsCoinShares‘in Strateji Direktörü görevini üstlenerek kripto dünyasının önde gelen isimlerinden biri oldu. 2015’te kripto para sektörüne katıldığından beri Meltem, kripto varlık sınıflarının ve onu geliştiren firmaların büyümesini hızlandırmak için katkılarda bulunuyor.

kripto women kadin unlu

2- Diana Biggs

Diana, tanınmış bir blockchain ve fintech uzmanıdır ve birçok kriptoyla ilgili listesinin başında yer almıştır. Şu anda, geleneksel finansal piyasa erişimini Web 3.0 ile merkeziyetsiz finans arasında köprü kuran bir proje olan DeFi Technologies’de Baş Strateji Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

kripto kadin unlu

3- Kathryn Haun

Kathryn, alandaki en büyük ve en başarılı risk sermayesi şirketlerinden biri olan Andreessen Horowitz‘in eski genel ortağıdır. Orada çalışırken kripto fonlarına eş başkanlık yaptı ancak yakın zamanda kripto girişim fonu KRH ortaklarını kurdu. 

Kathryn, Coinbase yönetim kurulunda ve OpenSea yönetim kurulunda bağımsız direktör olarak görev yapıyor. Bunlara ek olarak HackerOne yönetim kurulunda yer alıyor ve Denetim ve Risk Komitesinde görev yapıyor. Ayrıca Autograph’ın (Tom Brady ve Weekend ile birlikte) yönetim kuruluna katıldı.

kripto woman ilham veren

4- Marguerite deCourcelle

Marguerite deCourcelle (COIN ARTIST takma adıyla bilinir) bir blockchain oyun stüdyosu olan Blockade‘in CEO’sudur. Kendisi hevesli bir NFT koleksiyoncusu ve Neon District’in ilk oyunu, oyuncuların NFT öğeleri kazanmalarına ve satın almalarına olanak tanıyor. 

NFT OG, yatırımcıların markasının hisselerini satın almasına olanak tanıyan bir sosyal deneyde çevrimiçi kişiliği “Coin_Artist”i bir NFT olarak tokenize etti. Bunu yapan ilk kişi oydu. Marguerite ayrıca Forbes NFTy 50’de 30. sırada yer alıyor.

Marguerite deCourcelle

5- Charu Sethi

Charu Sethi, Polkadot ve Kusama’ya ait bir NFT chain’i olan Unique Network‘ün Pazarlama Direktörüdür. Altyapı, hizmetler ve yazılım genelinde teknoloji pazarlamasında 13 yılı aşkın deneyime sahiptir; Blockchain endüstrisinde dört yıllık deneyime sahip. Charu, IBM gibi şirketler için çalıştı ve Tedarik Zinciri, Finans ve Sağlık Sektörlerinde APAC blockchain benimsenmesine yardımcı oldu. Kendisi Singapur’da yaşıyor.

Charu Sethi kadin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner