Yükleniyor...

Bitcoin Madencileri 2019 Yılında Yaklaşık 5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Tüm dünyada Bitcoin madencileri 2019 yılında yaklaşık 5 milyar dolar gelir elde etti.

bitcoin madencileri 2019da 5 milyar dolar gelir elde eti

Tüm dünyada Bitcoin madencileri 2019 yılında yaklaşık 5 milyar dolar gelir elde etti. Bu rakamın 4.89 milyar dolarını blok ödülleri oluşturdu. Geri kalan 146 milyon dolar ise işlem ücretleri üzerinden hesaplandı. Bu ödül rakamları, blok başına sübvansiyonun 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşeceği yarılanma ile bu yılın sonunda değişecek.

Bitcoin Madencileri Gelirde Düşüş Yaşadı

5 milyar dolarlık rakam, madencilerin 2018’de 5,26 milyar dolar kazandığı göz önüne alınırsa gelir seviyesindeki düşüşü temsil ediyor. Tüm senelerin rakamları karşılaştırıldığında, 2017’nin geliri, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi 3.19 milyar dolar olarak gerçekleşti.

bitcoin madencileri gelir grafiği

The Block‘un 2020 Research Outlook raporunda belirtildiği gibi, gelir rakamı, madencilerin Bitcoin’lerini hemen sattığı temelinde tahmin ediliyor; bu, bazı şirketler BTC’lerinin bir kısmını daha sonraki bir tarihte satmak için elinde tuttuklarından tam olarak doğru bir rakam değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner