Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Madencileri 2019 Yılında Yaklaşık 5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Bitcoin Madencileri 2019 Yılında Yaklaşık 5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

ABONE OL:google-news

Tüm dünyada Bitcoin madencileri 2019 yılında yaklaşık 5 milyar dolar gelir elde etti. Bu rakamın 4.89 milyar dolarını blok ödülleri oluşturdu. Geri kalan 146 milyon dolar ise işlem ücretleri üzerinden hesaplandı. Bu ödül rakamları, blok başına sübvansiyonun 12.5 BTC‘den 6.25 BTC’ye düşeceği yarılanma ile bu yılın sonunda değişecek.

Bitcoin Madencileri Gelirde Düşüş Yaşadı

5 milyar dolarlık rakam, madencilerin 2018’de 5,26 milyar dolar kazandığı göz önüne alınırsa gelir seviyesindeki düşüşü temsil ediyor. Tüm senelerin rakamları karşılaştırıldığında, 2017’nin geliri, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi 3.19 milyar dolar olarak gerçekleşti.

bitcoin madencileri gelir grafiği

The Block‘un 2020 Research Outlook raporunda belirtildiği gibi, gelir rakamı, madencilerin Bitcoin’lerini hemen sattığı temelinde tahmin ediliyor; bu, bazı şirketler BTC’lerinin bir kısmını daha sonraki bir tarihte satmak için elinde tuttuklarından tam olarak doğru bir rakam değil.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

966BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
24,602TakipçilerTakip Et
879AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar