Anasayfa Bitcoin (BTC) Bu Bulmacayı Çözene 110 Bin TL Değerindeki 2.1 Bitcoin (BTC) Verilecek

Bu Bulmacayı Çözene 110 Bin TL Değerindeki 2.1 Bitcoin (BTC) Verilecek

Kripto para türevleri sunan Phemex’ın Twitter’da paylaştığı bulmacayı çözebilen şu anda 109.000 TL’nin üzerinde bir değere karşılık gelen 2.1 Bitcoin’e (BTC) ulaşacak.

Eski bir Morgan Stanley yöneticisi olan Jack Tao tarafından yönetilen Phemex platformu, kurumsal müşterilere gelişmiş kripto para türevleri ticaret opsiyonları sunuyor. Karmaşık bir labirentten oluşan ve bir portreyi tasvir eden bulmacayı çözene 1.1 BTC’nin bulunduğu cüzdanın özel anahtarına ulaşacak. Özel anahtara ulaştığını kanıtlayan kişiye Phemex 1 BTC daha verecek.

Özel anahtarın kilidini açmaya yardımcı olacak ipuçları bulmacanın içine yerleştirilmiş. Bulmacanın Euler sayısı veya e sayısı ile ilgisi bulunuyor. Euler sayısı, matematik, doğal bilimler ve mühendislikte önemli yeri olan sabit bir reel sayı, doğal logaritmanın tabanı. e sayısı aşkın bir sayıdır, dolayısıyla irrasyoneldir ve tam değeri sonlu sayıda rakam kullanılarak yazılamaz ve yaklaşık değeri 2.718281828459045235360287471352662497757247…’dir.

Ayrıca bulmacada içinde “ETH”, “XRP” ve “Pemex” kelimeleri yer alıyor. Bu kelimelerin bulmacanın çözülmesine yardımcı olabilecek ek ipuçları olduğu düşünülüyor.

Bumacadaki portre, Bitcoin’in yaratıcısı ile aynı ismi taşıyan ancak en büyük kripto para ile ilgisinin bulunduğu iddialarını reddeden Los Angeles’daki Japon asıllı Dorian Satoshi Nakamoto’nun portesine andırıyor olması dikkat çekiyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
197TakipçilerTakip Et
12,171TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar