Yükleniyor...

Bu Bulmacayı Çözene 110 Bin TL Değerindeki 2.1 Bitcoin (BTC) Verilecek

Kripto para türevleri sunan Phemex'ın Twitter'da paylaştığı bulmacayı çözebilen şu anda 109.

Bitcoin Bulmacası

Kripto para türevleri sunan Phemex’ın Twitter’da paylaştığı bulmacayı çözebilen şu anda 109.000 TL’nin üzerinde bir değere karşılık gelen 2.1 Bitcoin’e (BTC) ulaşacak.

Eski bir Morgan Stanley yöneticisi olan Jack Tao tarafından yönetilen Phemex platformu, kurumsal müşterilere gelişmiş kripto para türevleri ticaret opsiyonları sunuyor. Karmaşık bir labirentten oluşan ve bir portreyi tasvir eden bulmacayı çözene 1.1 BTC’nin bulunduğu cüzdanın özel anahtarına ulaşacak. Özel anahtara ulaştığını kanıtlayan kişiye Phemex 1 BTC daha verecek.

Özel anahtarın kilidini açmaya yardımcı olacak ipuçları bulmacanın içine yerleştirilmiş. Bulmacanın Euler sayısı veya e sayısı ile ilgisi bulunuyor. Euler sayısı, matematik, doğal bilimler ve mühendislikte önemli yeri olan sabit bir reel sayı, doğal logaritmanın tabanı. e sayısı aşkın bir sayıdır, dolayısıyla irrasyoneldir ve tam değeri sonlu sayıda rakam kullanılarak yazılamaz ve yaklaşık değeri 2.718281828459045235360287471352662497757247…’dir.

Ayrıca bulmacada içinde “ETH”, “XRP” ve “Pemex” kelimeleri yer alıyor. Bu kelimelerin bulmacanın çözülmesine yardımcı olabilecek ek ipuçları olduğu düşünülüyor.

Bumacadaki portre, Bitcoin’in yaratıcısı ile aynı ismi taşıyan ancak en büyük kripto para ile ilgisinin bulunduğu iddialarını reddeden Los Angeles’daki Japon asıllı Dorian Satoshi Nakamoto’nun portesine andırıyor olması dikkat çekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x