Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Parabolik Modelinin Geleceği 31 Ocak 2020 Tarihine Bağlı

Bitcoin (BTC) teknik olarak hala düşüş eğiliminde.

bitcoin btc parabolik

Bitcoin (BTC) teknik olarak hala düşüş eğiliminde. 13.000 doları aştığı 2019 yılın en yüksek seviyesinden bu yana yüzde 30’dan fazla düştü. Bu ay, Bitcoin’in yeni bir boğa piyasasına girip girmeyeceğine veya ayı piyasasına düşüp düşmeyeceğine karar verecek.

Her Şey 31 Ocak 2020’de Bitcoin’in Aylık Kapanışına Bağlı

Temmuz 2019’dan bu yana ilk kez Bitcoin’in fiyatının bir ayı daha yüksek bir seviyeyle bitirmesi bekleniyor. Arka arkaya altı ay boyunca Bitcoin’in fiyatı değer kaydetti, bu da uzun bir süre boyunca dik bir düşüş eğilimine sebep oldu. Son yükselişin sadece yarım yıllık düşüş trendinden sonra basit bir toparlanma yükselişi olduğuna dair korkular var. Bu durumda Bitcoin ayı piyasası 2020 boyunca da devam edebilir.

Şu an için Bitcoin’in düşüş eğiliminden çıkıp çıkmadığına ve yeni bir ralli başlatıp başlatmayacağına karar verecek kilit seviye 9.153 dolar. Kasım 2019 için açık olan bu seviyenin aylık kapanışı Bitcoin’in yeni bir yükseliş aşamasına girdiğinin haberini verecek.

Twitter’da DonAlt olarak bilinen üst düzey bir kripto para trader’ı bu durumu şöyle açıklıyor:

Eğer bu bir ayı piyasası toparlanması ise bu ay bitiyor. Eğer bir boğa piyasası toparlanması ise önlem alsanız iyi olur. Aylık kapanışı gözlemlemek eğlenceli olacak, ya ayı ya da boğa hayalleri parçalanacak.

Bitcoin’in fiyatı bu ay 18 günden az bir sürede yüzde 23 arttı. 9.153 doların üzerinde bir kırılma Bitcoin’in fiyatının ayı yüzde 27’lik bir kazançla sona erdireceği anlamına geliyor. Bitcoin kısa vadede 9.900 dolar gibi daha yüksek seviyeleri test etmek için hareket etse bile, büyük bir direnç seviyesinin aylık kapanışını sağlamak için bu momentumu koruması zor olacak.

Bitcoin (BTC) Bu Anahtar Seviyeyi Kırarsa Ne Olur?

Bitcoin yeni bir ralliye başlarsa, rekorunu egale etmeye çalışma olasılığı yüksek. Kripto para teknik analisti Josh Rager, bir sonraki en yüksek seviyenin muhtemelen 75.000 ila 85.000 dolar arasında olacağını söyledi ve şu açıklamayı yaptı:

Bir sonraki Bitcoin zirvesi çoğu insanın düşündüğü kadar yüksek olmayacak. Çok sayıda analiz 100.000 ila 300.000 hatta 1 milyon dolar arasında bir tahmin yapıyor. Sonraki en yüksek seviye 75 bin dolar ile 85 bin dolar arasında olacak.

Bu aralık yatırımcılar tarafından sıklıkla dile getirilen rakamlardan önemli ölçüde daha düşük ancak 75.000 doların görülmesi durumunda Bitcoin’in toplam piyasa değeri 1.57 trilyon dolara ulaşacak. Bu seviye Bitcoin’in potansiyel olarak gerçek bir güvenli liman ve değer deposu olarak hareket etmesini sağlayarak ve altın gibi varlıklara gerçek bir alternatif haline getirecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner