Yükleniyor...

Bu 3 Yol İle Bitcoin 1 Trilyon Dolara Ulaşabilir

Yatırım araştırmaları şirketi ARK Invest, yayınladığı bir raporda Bitcoin (BTC) için 1 trilyon dolara ulaşmasını sağlayacak üç olası kullanım durumundan bahsetti.

bitcoin 1 trilyon olabilir mi

Yatırım araştırmaları şirketi ARK Invest, yayınladığı bir raporda Bitcoin (BTC) için 1 trilyon dolara ulaşmasını sağlayacak üç olası kullanım durumundan bahsetti.

Önde gelen yatırım araştırma firması ARK Invest, geçtiğimiz yıl olduğundan çok daha büyük hale gelmesi muhtemel on teknolojik eğilimi ve sektörü inceleyerek kısa bir süre önce “Big Ideas 2020” raporunu Twitter’da paylaştı. Firmanın bahsettiği “Büyük Fikir”, şirketin uzun zamandır uygulanabilir bir yatırım ve gelecekteki finansal sistem üzerinde potansiyel bir seçenek olarak izlediği Bitcoin’di. ARK Invest, Elon Musk’un bir podcast’te Bitcoin’i övmesini sağlayan şirketti.

3 Farklı Bitcoin Kullanımı

Yeni bir para biçimi olarak BTC:Şirket, önde gelen kripto para biriminin bir döviz aracı ve para birimi demonetizasyonu için potansiyel bir katalizör olabileceğini öngörüyor. İlk dört ekonominin dışındaki ülkelerdeki M2 para arzı üzerinden Bitcoin 1 trilyon doların üzerinde bir değere ulaşabilir.

Dijital bir değer deposu olarak BTC:ARK Invest daha sonra Bitcoin’in uygulanabilir bir şekilde dijital bir değer deposu olabileceğini, dijital bir altın olabileceğini açıkladı. Altının 9 trilyon dolarlık piyasa değerinin yüzde 15’ini güvence altına almak BTC’ye 800 milyar dolarlık toplam bir değere ulaşma imkanı verebilir.

BTC, ele geçirilemez, denizaşırı bir varlık: Son olarak, araştırma şirketi, Bitcoin’in yakında zenginler tarafından servetlerinin ele geçirilemez olduğundan emin olmalarını sağlayan bir varlık olarak görülebileceğini belirtti. Bu durumda yüksek net değerli bireylerin toplam net değerinin 40 trilyon doların üzerinde olduğu iddia edilirken, BTC bu servetin küçük bir bölümünü güvence altına almak için trilyonlara ulaşabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner