Yükleniyor...

Bitcoin Son 5 Yılın En Kötü Haftalık Kaybını Görmeye Çok Yakın!

Bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatı daha da düştü ve amiral gemisi kripto para birimi son 5 yılın en kötü haftalık kaybını görmeye çok yakın.

Bitcoin Haftalık Performans 25 Kasım 2018

Bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatı daha da düştü ve amiral gemisi kripto para birimi son 5 yılın en kötü haftalık kaybını görmeye çok yakın. Bitcoin, gün içinde 3.520 dolar seviyelerini gördü ve haftalık kayıp yüzde 36 oldu. Eğer ki Bitcoin günü 3.887 doların üzerinde kapatamazsa son 5 yılın en kötü haftalık kaybını görmüş olacak.

Haftaya 5.550 dolar seviyesinden başlayan ve Bitstamp’in verilerine göre bugün 3.520 doları gören Bitcoin’de haftalık kayıp yüzde 36’ları bulmuş oldu. Bu Bitcoin’in 2013 Nisan’ın ikinci haftasından bu yana gördüğü en büyük haftalık kayıp olarak tarihe geçecek. 2013 Nisan’da Bitcoin’in fiyatı bir hafta içinde 165 dolardan 91 dolara düşerek yüzde 44,8 oranında bir düşüşü görmüştü.

Son 5 yılın en büyük haftalık kaybının görülebilmesi için Bitcoin’in günü 3.887 doların altında kapatması gerekiyor. Aksi durumda ikinci bir senaryo görülecek ve 2018’in en büyük ikinci haftalık kaybı yaşanmış olacak. Ocak ayının son haftasında Bitcoin’in haftalık kaybı yüzde 30’u bulmuştu.

Bitcoin’de yüzde 33’lük bir fiyat düşüşü 14 günlük RSI endeksine göre alırı yüksek, ancak teknik göstergelerin bildirdiği aşırı satış durumuna piyasanın pek aldırış ettiğini söylemek mümkün değil. Aşırı ve yüksek satış durumuna rağmen Bitcoin’in düzeltici bir sıçrama yapmaması da dipten alımın büyük ölçüde yok olduğunu gösteriyor. Yani yeni veya eski yatırımcılar bu düşüşü bir alım fırsatı olarak görmüyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner