Yükleniyor...

Bitcoin Yatırımcısını Umutlandıran Tahmin: O Seviyeye Çıkmaya Hazırız!

Twitter’da MoonCarl olarak bilinen Bitcoin (BTC) ve kripto para analisti, Bitcoin’in beklenen 20 bin dolar seviyesini göreceğini düşündüğünü belirtti.

bitcoin btc 20 bin dolara cikabilecek

Twitter’da MoonCarl olarak bilinen Bitcoin (BTC) ve kripto para analisti, Bitcoin’in beklenen 20 bin dolar seviyesini göreceğini düşündüğünü belirtti.

MoonCarl adıyla anılan popüler kripto para birimi analisti, günümüzde Bitcoin’den ziyade daha çok merkezi olmayan finansın (DeFi) konuşulduğunu belirtti. Hatta analist insanların artık Bitcoin’den bahsetmediğini belirtti. Ona göre şu sıra her şey altcoin’lerle ilgili fakat bu durum artık Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesini test edeceğine dair bir işaret.

Bitcoin İçin Bir Boğa Koşusu Gerçekleşebilir

Analiste göre altcoin’ler son ayın en çok konuşulan konu başlıklarından birisi. Fakat bu kargaşanın ortasında bir boğa koşusu yaşanabileceğini de söylüyor.

Analist, Bitcoin’in yükselişi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“#Bitcoin, bu yılın sonundan önce 20.000 doları kırabilir. Önceki on yılın en iyi performans gösteren varlığının tarihinde daha çılgın şeyler de yaşandı.”

Bitcoin gerçekten de yakın zamanda 20 bin doları kolayca test edebilir. Uzun zamandır beklenen bu 20 bin dolarlık boğa koşusunu tetikleyen temel bir faktör olabilir. Bitcoin’in önce 12 bin doları geçmesi ve bu fiyat seviyesini sürdürmesi gerekecek, ancak bunun gerçekleşmesi için daha fazla benimsenmesi gerekiyor. BTC, yazının yazıldığı sırada 10 bin 714 dolardan işlem görüyordu. Önümüzdeki 24 saat içinde Bitcoin’in 10 bin 500 doların üzerinde güçlü olması şart. Bu şekilde bir sonraki hedef olarak 11 bin dolar belirlenebilir.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bunun dışında analist Tony Spilotro da Bitcoin fiyatı hakkında açıklamalarda bulundu. Eylül’ün bitimine çok az kaldı. Bitcoin’in aylık mumunun Eylül ayında nasıl kapanacağı, sadece 2020’nin geri kalanı için değil, 2021 ve sonrasında da sahneyi hazırlayabilir.

Analiste göre Bitcoin fiyatı, kripto analistleri ve medyanın düzenli olarak belirttiği gibi, her zaman önemli bir anda veya kesişme noktasındadır. Ve çoğu an gerçekten önemliyken, çok azı 30 Eylül Çarşamba günü gerçekleşen bu aylık mum çubuğu kapanışı kadar kritik olacak. Bitcoin’in Eylül ayındaki aylık kapanışı, mecazi ve kelimenin tam anlamıyla çok şey sunacak. Analiste göre Bitcoin gerçekten bir boğa piyasasına giriyorsa, bu aylık kapanış bunu doğrulayabilir. Bundan sonra, bu trend çizgilerinin altındaki fiyatlara bir daha asla bakılamaz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner