Yükleniyor...

Bitcoin %25 ila %50 Arasında Bir Artış Kaydedebilir

Bitcoin ve kripto para piyasaları için öngörülen fiyat tahminleri, ayıların yavaş yavaş piyasadan çekilmeye başladığının görülmesiyle giderek artıyor.

Bitcoin BTC Fiyatı

Bitcoin ve kripto para piyasaları için öngörülen fiyat tahminleri, ayıların yavaş yavaş piyasadan çekilmeye başladığının görülmesiyle giderek artıyor. Kısa vadeli fiyat hareketleri günlük işlem yapanların hızlı bir şekilde kar elde etmelerine yardımcı oluyor. Buna karşın analistler, bir sonraki büyük yükselişi öngörmek için son 12 aylık dönemi ele alıyorlar.

Bitcoin şu anda neredeyse dört aylık direnç seviyesi olan 4.000 dolara geri dönmüş durumda. BTC, son dört ayda sadece 4.100 dolar seviyesine üç kez yükseldi ve oldukça hızlı bir şekilde geri düştü. İyi haber şu ki, pek çok kişinin tahmin ettiği gibi 3.000 doların altına düşmedi.

Buradan Bitcoin fiyatının 3.000 doların altına düşmeyeceği anlamını çıkarmak mümkün değil, ancak bir analiste göre bir sonraki yükseliş daha güçlü olacak.

12 aylık eğilimi gözlemleyen Bitcoin analisti “fil₿fil₿’in öngörüsü tutarsa, Bitcoin fiyatı %25 ila %50 arasında artacak. Bitcoin, 6.600 dolardan 9.000 dolara yükseldiğinde, %50’nin üzerinde bir artış kaydetmişti. Bu yılki son rallide, Bitcoin fiyatının şimdiye kadar en düşük seviyeden en yüksek seviyeye %28’in üzerinde tırmandığını gördük.

Sonraki Seviye 5.000 Dolar mı?

Analist Josh Rager, 0.5 Fib seviyesini kullanarak Bitcoin fiyatı için daha fazla yükseliş momentumunu işaret etti ve Mayıs’a kadar 5.000 dolar seviyesinin görüleceğini söyledi. %25 ila %50 arasındaki oranlarda gerçekleşecek bir ralli BTC’yi önümüzdeki haftalarda 5.000 dolara getirebilir.

Günlük hacimler de yükseliş bölgesine olası bir ters dönüşü gösteriyor, ancak sahte hacimlerin yaratıldığını ortaya koyan son raporlar ve borsalar tarafından yapılan manipülasyon bu hacimleri gündeme getirdi. Eğer ki CoinMarketCap’in toplam hacim bilgisi gerçeği yansıtıyorsa şu anda BTC’nin son 24 saatlik hacmi 8,4 milyar dolar seviyelerinde. Yılın başından bu yana hacim ikiye katlanmış durumda.

2017 yılının sonlarında günlük işlem hacminde büyük artışlar görülmüştü. Mevcut hacim o zamanlardaki hacme kıyasla henüz yarı yarıya bir oranda. Dört ay boyunca 4.000 doların altında işlem gören Bitcoin’in hacmindeki artış bir sonraki hareketinin daha yüksek olacağına dair güçlü bir gösterge gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner