Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Ayılar Piyasayı Ele Mi Alacak? Düşüşte Bu Seviyeye Dikkat

Kripto para trader'ı Scott Melker, attığı tweet'iyle Bitcoin düşüşüne dikkat çekti ve boğalar için kötü haberi verdi.

ayı

Kripto para trader’ı Scott Melker, attığı tweet’iyle Bitcoin düşüşüne dikkat çekti ve boğalar için kötü haberi verdi.

Melker, 174 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto para biriminin; Bitstamp borsasında 9,356 dolara düştükten sonra, 50 günlük hareketli ortalama (MA) desteğini kaybettiğini belirtti.

Çok Önemli Bir Desteğin Altına Düşmek

Lider varlık, bu haftanın başında 10.428 dolarlık sahte fiyat artışı ile, Şubat başından bu yana en yüksek fiyat seviyesine gelmişti. Lakin bu durum uzun sürmemiş, kısa bir süre içinde 2 Haziran’da şiddetli bir şekilde çakılmıştı.

 

‘Bart Simpson’ patterni beş gün daha dalgalı fiyat eylemine yol açmıştır ancak bugünlerin sonunda, ayılar piyasa üzerinde kontrolü geri almaya hazır gibi görünüyor.

Melker’in açıkladığı gibi, fiyat %50 oranında Fibonacci düzelme seviyesini geri kazanmayı başardı. Ancak 4 Haziran’da 9.900 dolara geldikten sonra varlık, yeni bir destek olarak bu seviyeye ulaşamadı.

Şimdi BTC 50 günlük MA’sının altında olduğundan, trader en sonki rallinin olumsuz hareketinin hemen hemen bittiğini söyleyebiliriz diye belirtiyor.

Sıradaki Durak 6.200 Dolar Olabilir 

Görünen o ki boğalar heyecan ve hayal kırıklığı yaratan dalgalanmanın üzerine, geri dönüş için bazı hazırlıklar yapıyor.

Kraken Intelligence kısa bir süre önce, söz konusu direncin üzerine çıkmada başarısızlık olması durumunda, varlığın 6.200 dolarlık desteğe düşebileceğini tahmin etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner