Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yaprak Kıpırdamıyor!

Bitcoin'deki (BTC) ticaret aralığı dip seviyelere, yatırımcılardaki sıkılganlık ise zirveye doğru gidiyor.

btc

Bitcoin’deki (BTC) ticaret aralığı dip seviyelere, yatırımcılardaki sıkılganlık ise zirveye doğru gidiyor.

Son zamanlarda BTC tarafındaki işlem aralığı giderek daraldı. 21 Mayıs’a kadar yedi gün içinde ulaşılan aralık, en yüksek ile en düşük arasındaki fark yüzde 3,4 oldu. Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre, BTC’deki fiyat hareketleri, son üç yılın en dar aralıklarından birinde seyrediyor. Ticaretin bu denli kısa bir aralıkta seyrediyor olması, yatırımcılardaki bıkkınlık durumunu üst seviyelere taşırken, piyasadaki kararsızlığı ise giderek artırıyor.

Fotoram.io 21 1

Bitcoin’deki (BTC) Ticaret Aralığı, Piyasanın Dengesini Bozdu

30.000 dolardan bu zamana kadar herhangi bir şekilde sert fiyat hamlesinde bulunmayan BTC, çarpıcı verileri de beraberinde getirdi. Glassnode’un açıklamış olduğu raporlar, BTC’deki ticaretin, son üç yılın en dar seviyelerinden biri olduğunu gösteriyor. Sessiz bir şekilde köşesine çekilen BTC, kripto yatırımcısını germiş görünüyor. Fakat, fiyatın düşen trend içersinde devam etmesi, yatırımcıya umut vermeyi sürdürüyor.

Ekran Resmi 2023 05 22 11.51.45

Günden güne artan düzenleyici baskıları, fud haberler, borsaların kapanma yolunda adım atması gibi faktörler, BTC’deki sessizliğin başlıca etmenlerinden oldu. Aynı zamanda Mayıs aylarının BTC için tehlike geçmesi, akılda soru işaretleri yarattı. Geçmiş dönemlerin bu zamanlarında çöküşe başlayan BTC, bu sefer nasıl bir performans sergileyecek?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner