Yükleniyor...

Bitcoin’de CZ Gerginliği: 28.000 Dolar Çarpışması!

Kripto endüstrisinin lider borsası Binance'ın CEO'su CZ hakkında gelen iddialar, Bitcoin'deki (BTC) 28 bin dolar savaşını giderek kızıştırıyor.

cz

Kripto endüstrisinin lider borsası Binance’ın CEO’su CZ hakkında gelen iddialar, Bitcoin’deki (BTC) 28 bin dolar savaşını giderek kızıştırıyor.

Geçtiğimiz günlerde Binance’ın sistemsel problemler yaşayıp spot işlemlerinin durdurmasından bu yana, Binance ve CZ taraflı krizler devam ediyor. Geçen haftada CTFC tarafından CZ’ye dava açılması gündeme bomba gibi düşerek, piyasada korku dolu bir hava yarattı. Dün itibariyle de Interpol tarafından CZ’nin arandığı haberleri paylaşılmasıyla gündem bambaşka bir hal aldı.Bir süredir yükseliş şeklinde seyreden kripto para piyasası, özellikle de CZ ile ilgili gelen iddialardan sonra net bir fiyat hareketi sergileyemedi.

CZ’nin bu şekilde hedef alınmasıyla sert hareketlere imza atan kripto para piyasası nasıl seyrediyor?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Bitcoin’in 26.700 dolardan başlayıp, 29.150 dolara kadar göstermiş olduğu yükseliş ivmesi güncel durum için, sakinlemiş durumda. 29.150 dolardan büyük bir satış baskısı ile karlılaşan kripto paraların lideri, 27.600 dolar seviyelerine birçok kez test gerçekleştirdi. Neredeyse gerçekleştirdiği her 27.600 dolar testinden, istekli alıcı bulan BTC, yükseliş tepkileri göstermişti. Yakın süreçte gelen Fud haberler, özellikle de CZ’nin hedef alınmasından kripto yatırımcıları, kripto ticaretlerini henüz netleştirmedi.

Ekran Resmi 2023 04 04 09.59.29

Güncel olarak 27.600 – 28.200 fiyat aralığında seyreden BTC, 28.200’ün aşıldığı takdirde 28.700 dolar seviyelerine hareket başlatabilir. 27.600 dolar seviyesini tutacak alıcı bulunmadığı durumda ise, 26.800 dolar seviyelerine düşüş takip edilebilir. Haber akışının hangi yönde devam edeceği ve en önemli olarak da Binance ve CZ taraflı gelişmeler, piyasanın yönü hakkında büyük söz hahibi olabilir

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner