Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'de Düşüş Ne Zamana Kadar Devam Edecek? Uzman İsim Açıkladı

Bitcoin’de Düşüş Ne Zamana Kadar Devam Edecek? Uzman İsim Açıkladı

ABONE OL:google-news

Bitcoin madencileri son birkaç haftadır sarsıcı günler geçiriyor. Varlık 11 Mayıs’ta yarılandıktan sonra, madencilerin blok başına kazandıkları ödüller 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye yarıya indirildi. Bunun sonucunda da eski model madencilik makineleri kullanan madencilerin çoğu, fazla kar edemedikleri için kapatmak zorunda kaldılar. Bu ise BTC hash oranında önemli bir düşüşe neden oldu.

Bitcoin’in son zamanlarda 9 bin dolar seviyesinin altına düşmesiyle, daha fazla düşüş korkusu tetiklendi. Olası bir tasfiye, yeni yatırımcıların Bitcoin pazarına girmesini engelleyebilir. Ancak Capriole dijital varlık yöneticisi Charles Edwards, bu durumun getirisi olarak Bitcoin satın almak için uygun zamanın gelebileceğini söylüyor.

Olası Bir BTC Rallisinin Sebebi Madenciler Olabilir

Madenciler hash oranı ve madenci zorluğu arasındaki fark sebebiyle kepenk indiriyor, masraflarını karşılamak ve kayıplarını azaltmak için Bitcoin varlıklarını satıyor. Bu süreç, Bitcoin pazarına önemli bir baskı getiriyor.

25 Mayıs’ta attığı bir tweet’te Charles Edwards , 2020’deki yarılanma sonucu madencilerin iş bırakmasının şu anda devam ettiğini ve BTC’nin yakın vadede gevşemeye devam edebileceğini belirtti.

Edwards daha önce BTC’nin üçüncü yarılanmasının madenciler için zor bir olay olacağını belirtmişti. Etkinlikten bu yana Bitcoin’in haftalık hash oranı %26 oranında azaldı. Önceki iki yarılanmaya bakacak olursak; 2012 ve 2016 yıllarındaki yarılanmalarda, madenci teslimiyeti sonraki 21 gün içinde başlamıştı.

Mevcut tabloda madenci teslimiyeti genellikle “büyük bir boğa bayrağı” nın habercisi olarak görülür. Burdan da bunun BTC’nin yükseliş eğiliminin devamı niteliğinde olduğu görülebilir.

Edwards, böylesi bir madenci teslimiyetinden sonra Bitcoin’in ne kadar yükselebileceğini açıklamadı. Yine de geçen yıl Aralık ayının sonlarında, Bitcoin’de %5000’in üzerinde ortalama bir kazanç döngüsünün görüldüğünü belirtti.

Bitcoin’de Son 3 Hafta

Charles Edwards ayrıca, Bitcoin’in yükselişinin güçlü temeller tarafından desteklendiğini belirtti.

Edwards iddiasını desteklemek için üç faktör öne sürdü: 1) Tether’deki (USDT) büyük artışlar, 2)2020’de yeni çıkan tüm BTC’lerin satın alındığı fonlar, 3) BTC’nin yarıya indirilmiş enflasyon oranının gerisindeki genel makro tablo. İkinci faktör özellikle COVID-19 salgınının bir sonucu olarak, merkez bankaları tarafından üstlenilen geniş kapsamlı parasal önlemler ile ilgilidir.

Edwards, alım sinyalinin üç haftadan daha kısa sürede teyit edilebileceğini belirtti. Bu, varlık uçuşa geçmeye başlamadan önce, BTC’yi biriktirmek için son şans olabilir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynakzycrypto
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin

920BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,542TakipçilerTakip Et
587AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar