Yükleniyor...

“Bitcoin’in (BTC) 130 bin doları bulması iki yıl sürebilir”

Popüler analist CryptoCon, Bitcoin (BTC) fiyatının altı haneli seviyelere gelmesinin iki yıl sürebileceğini belirtti.

BTC 130 bin dolara ulaşabilir

Popüler analist CryptoCon, Bitcoin (BTC) fiyatının altı haneli seviyelere gelmesinin iki yıl sürebileceğini belirtti.

Kripto piyasasının yükselişe geçmesi, çeşitli faktörler aracılığıyla yeni bir boğanın gelebileceğine yönelik beklentileri artırdı. Bu faktörler arasında, kurumsalların ETF başvuruları ve Bitcoin halving’i yer alıyor. Analistler, BTC fiyatının 50 bin doları aşabileceğini, hatta 100 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Maksimalist fiyat tahmininde bulunan isimlerden birisi de popüler kripto analisti CryptoCon oldu.

Bitcoin (BTC) için boğa tahmini

Bitcoin (BTC), Eylül ayından bu yana yüzde 37’lik yükselişe imza attı. Bitcoin’in gidişatı, 2024 yılında boğa koşusunun şiddetleneceği yönünde şekillenmeye başladı. Birçok görüş bu fiyat tahmininde ortak paydada buluştu.

Boğa tahmininde bulunan isimlerden CryptoCon, BTC’nin 130 bin dolara göz kırptığını ifade etti. Ancak analist, BTC’de 100 bin dolar eşiğine ulaşılmasının iki yıl sürebileceğini düşünüyor.

BTC fiyat tahmini

CryptoCon, BTC fiyat tahmininde döngüsel grafiği kullandı. Bu grafikte, 4 yıllık fiyat hareketliliğini işledi. Grafiğe göre BTC, akümülasyon (stabil) görünümünü tamamladı ve ikinci aşama olan hazırlık etabına geçti. Bu aşamanın da tamamlanmasıyla birlikte BTC, üçüncü aşama olan yeni en yüksek fiyat seviyesi (ATH) etabına geçecek. Üçüncü aşamanın 28 Kasım 2024 tarihinde başlaması ve 28 Kasım 2025 de sona ermesi bekleniliyor. Son aşama, 28 Kasım 2025’de başlayacak ve bir yıl süren ayı piyasasını ortaya çıkaracak.

CryptoCon’un bu dört aşamalı grafiği, BTC için önümüzdeki yıllarda bir boğa koşusunun daha görülebileceğini öne sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner